TZOB'ta adrese teslim demokrasi!

Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nin 27'nci genel kurulu beklenildiği gibi sonuçlandı! TZOB'da, Bayraktar'ı seçmesi için özel olarak seçilen üst kurul delegeleri, bugün yapılan seçimlerde görevlerini yerine getirdi. Bayraktar, yapılan seçimlerde geçerli 309 oyun 308'ini alarak 5'inci kez TZOB Başkanı seçildi.

TZOB'ta adrese teslim demokrasi!
banner200
banner217

Antidemokratik seçim sisteminden dolayı Bayraktar'ın karşısına yine kimse aday olamazken, Bayraktar yapılan seçimlerde geçerli 309 oyun 308'ini alarak 5'inci kez TZOB Başkanlığına kendisini seçtirdi.   

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Basın müşavirliği seçim sonuçlarını, 'Bayraktar yönetimi güven tazeledi' başlığı ile servis etti. 

Yapılan seçim sonucunda; Ahmet Bahadır Sezgin, Hasan Kozoğlu, Mustafa Hepokur, Hüseyin Darcan, Arslan Soydan, Mehmet Cevat Delil, Adem Ertaş, Eyyup Elmalı, Yunus Kılınç Yönetim Kurulu asıl üyeliğine seçilirken, 

Yönetim Kurulu yedek üyeliklerine ise; İbrahim Erdallı, Süleyman Dönmez, Ali Çolak, Turgay Akçay, Ramazan Öztürk, Mehmet Ali Doğru, Ahmet Dökülen, Veli Kenar, Rıdvan Özmen, Hamdi Gemici seçildi.

TZOB’un 27’nci Genel Kurulu’nda seçilen Yönetim Kurulunun, önümüzdeki günlerde toplanarak kendi aralarında görev dağılımını yapacağı belirtildi. 

ADRESE TESLİM DEMOKRASİ!

Bilindiği üzere TZOB Genel Kurulu'nda oy kullanan üst kurul delegeleri, Birlik seçimlerinin dışında yapılan özel bir seçimle belirleniyor. Bu seçimlerde de Genel Merkezin sıcak bakmadığı isimler üst kurul delegesi seçilemiyor. İllerde Genel Merkezin işaret ettiği kişiler üst kurul delegesi olarak seçilirken, bu özel olarak seçilmiş üst kurul delegeleri de TZOB Başkanını seçiyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 19:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertuğrul Özbay
Ertuğrul Özbay - 1 yıl Önce

Hiç bir işe yaramly ancak ölüm ayırır 0koltuktan

Mustafa işiyok
Mustafa işiyok - 1 yıl Önce

Gençler gelsin koltuk ne kadar yapışkan Türkali çok kuvvetli başkanlar bırakmak istiyor ama koltuk bırakmıyor ne çare arkadaşlar bu şekilde gitmeye devam ederse bu ülke bir arpa boyu kadar ilerleme yahu işin bitmiş mezarda da sürdür başkanlığında görelim her şey için böyle

Hasan Toker
Hasan Toker - 1 yıl Önce

Başkan koltuğu zaten garanti idi maaş da garanti lendi bu ülkenin üreticisi kimlere bakmıyor ki semsi Bey ve ekibine bakmasın üretici yi düşünseler zaten utanıp orayı bırakmaları gerekir di

Ramazan Mecu
Ramazan Mecu - 1 yıl Önce

Kan emici sülükler

yapma admin
yapma admin - 1 yıl Önce

her sivil toplum seçimlerinde buna benzer şeylerle haber yaptığını sanıyorsun.tzob aralık da delege seçimleri yapildi. madem antidemokratikdelege seçilip ankaraya gidip aday olaydin saçma sapan haber yapıyorsun adam kazanmış tebrik et birgunde haberlerinde eleştirme ya

Emre Günbat
Emre Günbat - 1 yıl Önce

Yeter Artık yalan dolan haber yapmaktan vaz Geç. Şemsi bey gayet demokratik bir seçimle seçiliyor.

Tkk Inegollu
Tkk Inegollu - 1 yıl Önce

Inegollu bay selo da boyle secilmisti, sonra bit yere daha yamandi...

banner151

banner251