TZOB: Devletin asli görevi çiftçiyi zor şartlardan kurtarmaktır!

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Bahadır Sezgin, selin etkili olduğu Adana’da tarım arazilerinde incelemelerde bulundu. Sezgin, "Çiftçimizi, esnafımızı, vatandaşlarımızı içine düştüğü zor şartlardan kurtarmak, devletin asli görevidir” dedi.

TZOB: Devletin asli görevi çiftçiyi zor şartlardan kurtarmaktır!
banner282

Sezgin, bahçeleri zarar gören üreticilerle görüşerek durum değerlendirmesi yaptı. Üreticilerin taleplerini dinleyen ve mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunacaklarını belirten Sezgin, “Bugün burada olmamızın temel nedeni, ürünleri zarar gören çiftçilerimizin beklentilerini dinleyip mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunmaktır. Burada çok büyük bir afet meydana geldi. Üreticimiz mağdur. Bu konuda Genel Başkan’ımız Şemsi Bayraktar’ın öncülüğünde gerekli girişimlerde bulunacağız. Çiftçimizi, esnafımızı, vatandaşlarımızı içine düştüğü zor şartlardan kurtarmak, devletin asli görevidir” diye konuştu.

TZOB Yönetim Kurulu Başkanvekili Sezgin’e incelemeleri sırasında Yüreğir, Ceyhan ve Karataş Ziraat Odaları’nın Başkanları da eşlik etti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2022, 19:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Senol
Senol - 2 yıl Önce

Allah için elinizi vicdanınıza koyun, çiftçiden aidat almakdan başka, yönetenlere yaranmakdan başka ne yapıyorsunuz, çiftçi çiftçi olalı bundan daha ağır zorluklarla,doğal afetlerle vs karsilasdimi

Ahmet BAYKARA
Ahmet BAYKARA - 2 yıl Önce

ÖNCE tzob kendı asrı görevını yapsın .ankaranın delege secme başkan atama görevden alma yetkısını bır kaldırın önce .tzob çiftçiyi desteklemelı.

Refik arslan
Refik arslan - 2 yıl Önce

Çiftçiler aidat ödemekten başka birşey yapmıyor elinizi vicdanınıza koyun bee yeter beeee....!