TZOB’da işler böyle mi dönüyor?

Kanal 42'de yayınlanan Tarım Masası programının yapımcı ve sunucusu Recep Cingöz, Türkiye Ziraat Odaları Birliği yönetimi hakkında şok bir iddiada bulundu. TZOB Basın Danışmanı tarafından kendisiyle ilgili ortaya atılan iddialara Cumartesi günü yayınlanan programında sert bir dille cevap veren Cingöz, TZOB aleyhinde haberlerin yapılmaması için kendisine para teklif edildiğini kaydetti.

TZOB’da işler böyle mi dönüyor?
banner200
banner217

TZOB hakkındaki şok bir iddiada bulunan Cingöz, ismini vermediği bir oda başkanı tarafından kendisini arandığını belirterek, şunları kaydetti: "Bizim odaları tanıtın, bizi karalamayın, bu konuyu tatlıya bağlayalım diyerek bana sus payı teklif ettiniz. Eğer yüreğiniz yetiyorsa, ahlaklı, namuslu insanlarsanız bana yapılan bu teklifi belgelerim.

PAÇANIZ YİYORSA!

Paçanız yiyorsa ben bunu ispatlarım. İspatlamayan şerefsizdir, alçaktır. Ama siz benim Çorum'daki ziraat odalarından para istediğimi ispatlayamayacaksınız. Çünkü böyle bir şey olmadı" Cingöz'ün bu sözleri, TZOB'da işler böyle mi dönüyor? Sorularını gündeme getirdi.

Diğer yandan Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nde yaşanan sorunlarla ilgili olarak çiftçiden kendisine birçok bilgi ve belge geldiğini ifade eden Cingöz, bu bilgi ve belgeler doğrultusunda merkez birliği tarafından cevaplandırılmak üzere bazı soruları gündeme taşıdı.

Bu soruların TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar tarafından cevaplandırılmasını isteyen Cingöz, Bayraktar'a ABD seyahatinde Pensilvanya'ya gidip gitmediğini sordu. Cingöz, bunun yanında FETÖ'nün en önemli imamlarından olan Adil Öksüz'ün Akyazı'da yaşadığını hatırlatarak, “Adil Öksüz sizinle bağlantı kurdu mu? FETÖ, ziraat odalarına sirayet etti mi? Tutuklanan veya bu nedenle görevden alınan bir başkanınız veya çalışanınız var mı?" dedi.

Cingöz'ün, programında TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar'a yönelttiği sorular şöyle:

-Çiftçiye yaptırdığınız misafirhaneyi biter bitmez neden otele kiraya verdiniz? Bu misafirhaneyi kaç liraya mal ettiniz? Kaç liraya, kime kiraya verdiniz?

-12 yıldır şoförünüz makam aracınızla sizi Cuma günü Sakarya'ya evinize bırakıp makam aracınızla Ankara'ya dönüyor. Pazartesi günü makam aracınızla yola çıkıp sizi alıyor. Bu aracın yakıtını siz mi ödüyorsunuz?

-Görevde olduğunuz süre içerisinde kaç personele mahkeme kararı ile kaç yüz bin lira tazminat ödediniz?

-Kaç tane odada kayyum var?

-Size sınırsız destek veren Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki odalara kaç kere müfettiş gönderdiniz?

-Zimmetten yargılanmasına rağmen hala görevde olan oda başkanınız var mı?

-Görevli müfettişleriniz ikiz rapor düzenliyorlar mı?

-Arabası olmayan odalarda, kira sözleşmesi olmayan araçlara benzin alınarak faturaları kurum giderlerine işlenmesi usule uygun mu?

-Evrakta sahtecilik yapılarak emekli edilen oda yöneticiniz var mı?

-Personelinize kanunsuz emirler veriyor musunuz? Uymayan personeli sürgüne gönderiyor musunuz? Bunların içinde müfettiş var mı?

-Bakanlık teftiş raporu ile misafir ağırlama giderlerini birlikten ödediğiniz için yargılandınız mı? Aynı suçlamadan oda başkanlarına dava açtınız mı?

-Hangi yılda, hangi gazetecilere viskili yılbaşı sepeti gönderdiniz?

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Şimdi anlaşiliyo çiftçiden aidat adi altinda çarpilan milyonlarca liranin nerelere gittiği. Bunlardan biri dahi "olmuşsa" bu dünyada öteki dünyada tüm haklarim haram zikkim olsun, bogazinizda değil bagirsaginizda kalsin..Anladin sen onu.

Şimdi söz şakşakçılarda.

denizli
denizli - 4 yıl Önce

malesef bunların çoğu doğrudur çünkü türkiyede ki tüm birlikler hemen hemen böyle denizli koyun keçi birliğine bu kadar şikayet etmemize rağmen kimse dpkunamıyor sizce neden çünkü paralar merkez birliğiin den bakanlığa kadar gidiyor teşekkürler.

- 4 yıl Önce

TOHUMCULAR MİLYARLARCA LİRA TOPLADI. NEREDE HARCADILAR?

Canımızı yaktılar
Canımızı yaktılar - 4 yıl Önce

Personeli köpek yerine koymaya çalıştırıp hakkını ödemeyen birlik odalardan kendi hissine düşen parayı alınca harcamalarına bile bakmaz o odalarda neler döner dışardan kimse bilmez neden hep cahil insanlar seçilir koyun gütmek kolay olur da ondan ünüverste mezunu personeli ilk okul mezunu bile olmayan adamların emirlerini yapmaya zorlarlar ve usulsüzlük ler birliğe bildirildiği halde kıllarını kıpırdatmazlar ve sonrası usulsüzlük sanki doğru bişey mış gibi yapılır gider bizler doğru olan bu desekte yapmazlar çoğu yerde uydurur tan seçimle başkan olurlar daha neler neler

- 4 yıl Önce

merhaba.bende bir çiftçiyim ve ziraat odasına kayıtlıyım ve herkes gibi ilçe ve il ziraat odalarında dönen tezgahın farkındayım,üzerime düşen bir görev varsa yapmaya hazırım.

banner151

banner251