TMO fındık alımlarına ara verdi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, TMO'nun fındık alımına ara verdiğini söyledi.

TMO fındık alımlarına ara verdi
banner200

TMO'nun depolarındaki temizlik, bakım ve taşıma faaliyetleri için alımlara bir süre ara verdiğini ifade eden Soydan, çalışmalardan tamamlandıktan sonra alımların tekrar başlayacağını belirtti.

Üreticilerin TMO'ya çok yoğun ilgi gösterdiğini belirten Soydan, Ofisin bu zamana kadar üreticilerden toplam 140 bin ton fındık alarak karşılığında 1 milyar 400 milyon lira ödeme yaptığını ifade etti.

Soydan, TMO'nun piyasaya girmesinin üreticileri ve tıkanan piyasayı rahatlattığına işaret ederek, bundan sonraki beklentilerinin, TMO tarafından alınan fındığın üreticilerin de hakları korunarak pazarlanması ya da işlenmesi olduğunu dile getirdi.

TMO'nun, depolarda bulunan fındığın kalitesi daha yüksek depolara nakledilmesi ve boşa çıkan depoların temizlik ve bakımı için şimdilik alımlara ara verdiğini söyleyen Soydan, "Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından üreticilerimizin de taleplerine göre TMO yeniden alımlara başlayabilir ancak TMO'ya talep şu an yok denecek kadar az. Çünkü üreticilerimizin çoğu ürünlerini elden çıkardı." dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
findik
findik - 4 yıl Önce

fındık alımı bitti bunlar kamuoyunu oyaliyorlar iso nün firiladaklari devam ediyor

banner151

banner251