Özgür basın ve STK’lar!

Milliyet blog yazarı Ünal Örnek, 'STK'lar ve Özgür Basın' başlıklı önemli bir yazı kaleme aldı. Örnek, STK'ların sorumlu oldukları kesimlere karşı görevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmesi için özgür basının önemine dikkat çekti.

Özgür basın ve STK’lar!
banner200

Milliyet blog yazarı Ünal Örnek, 'STK'lar ve Özgür Basın' başlıklı önemli bir yazı kaleme aldı. STK'ların sorumlu oldukları kesimlere karşı görevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmesi için özgür basının önemine dikkat çeken Örnek, STK'larda günümüzde yaşanan temel bir soruna dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“STK'lar günümüzdeki yazılı ve görsel haberleşme araçlarının çeşitliği içinde medya programları ile özgür basını aynı şekilde değerlendirme yanlışlığı içine düşmemelidir. Ben bunlara maddi destek verdim, o halde benim istediğim gibi davranmalılar, dediklerimi yapmalılar anlayışı taşımamalıdırlar. Basından gelen uyarıları yasalar çerçevesinde dikkate almaları, toplumu bilgilendirmeleri kurumları yıpratmaz aksine büyütür ve güveni güçlendirir."

Bilindiği üzere Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nin bütün faaliyetlerine sayfamızda yer vermemize rağmen eleştirel haberlerimize hazmedemeyen Birlik Başkanı Şemsi Bayraktar, basın danışmanı üzerinden hakkımızda büyük bir iftirada bulunmuştu.

Milliyet blog yazarının kaleme aldığı yazı da günümüzde yaşanan sorunları özetliyor. Söz konusu yazının tamamını okumak için TIKLAYIN

YORUM EKLE
YORUMLAR
bence yakıştı
bence yakıştı - 5 yıl Önce

Mersin il müdürü emekli olmak zorunda kalmış. Personelle vedalaşmak isteyince çok büyük tepki almış. Hatta il müdürünün arkasından davul bile çalınmış. Lütfen bu söylentileri araştırın. Allah hiçbir müdüre bu şekilde gitmeyi nasip etmesin.

- 5 yıl Önce

tarımdan haber yeter da nasıl bi cıkar çatışmasına girdiniz de sürekli bunu haber yapıyonuz süt fiyatları ile ilgili il müdürlüklerine giden yazıyı agutos ayındaydı siz hariç tüm tarım siteleri haber yaptı o zaman nerdeydiniz şimdimi bizleri düşünür oldunuz

ziraat odaları
ziraat odaları - 5 yıl Önce

Ziraat odaları parayla çalışmıyormuş gibi, sitenin derdi para demişler. Çiftçiden aldıkları parayla aldıkları araçlar, diktikleri binalara baksınlar

banner151

banner251