Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme başvuruları başladı

Kırsal Kalkınma Yatırımları Kapsamında 13. Etap Ekonomik Yatırımlar Tebliği Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme başvuruları başladı
banner200
banner217

Toplantı, Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, TKDK Çanakkale İl Koordinatörü Hasan İskender, Tarkop Başkanı Mehmet Özkurnaz, Kurum ve Oda temsilcileri, Muhtarlar ve üreticilerin katılımıyla gerçekleşti. 

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2019/30) 02.08.2019 tarihli Resmi Gazete' de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Söz konusu Tebliğ kapsamında yapılacak başvurular bugün itibarıyla başlayarak, "www.tarimorman.gov.tr" internet adresinde 60 gün devam edecek olup 01 Ekim 2019 tarihinde sona erecek.

Tüzel Kişiliklerde hibeye esas proje tutarları; yatırım niteliği yeni tesis olan başvurularda 2.500.000 Türk Lirası, tamamlama olan başvurularda 1.750.000 Türk Lirası, kapasite artırımı, teknoloji yenileme ve/veya modernizasyon olan başvurularda 1.250.000 Türk Lirasıdır.

Başvuruda bulunanların gerçek kişiler olması halinde, belirtilen yatırım konularında; yatırım niteliği yeni tesis olan başvurularda 1.250.000 Türk Lirası, tamamlama olan başvurularda 1.000.000 Türk Lirası, kapasite artırımı, teknoloji yenileme ve/veya modernizasyon olan başvurularda 750.000 Türk Lirası, Hibeye esas proje tutarının %50'sine hibe yoluyla destek verilir.

Çanakkale Ziraat Odası, tüm yatırımcıları, söz konusu programa başvurarak kırsal alana yatırım yapmaya davet etti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2019, 11:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Görüşecek insan bulmak zor
Görüşecek insan bulmak zor - 1 yıl Önce

Çanakkale tarıma gidiyorum kahvaltı yapıyor saat öğlen olmuş . Bu adamlar kahvaltı bititecekte iş yapacak yazık yani. Sorsan çok çalışıyorlar.

Hep öyle
Hep öyle - 1 yıl Önce

Kahvaltı, çay kakara kikiri. Tarım böyle zaten.

hibe destek güzel  ama bu kahvaltılar :(
hibe destek güzel ama bu kahvaltılar :( - 1 yıl Önce

hibe destekleri için girdim, hibe destekleri çok güzel ama kurumlarda KAHVALTI yapılması gerçekten çok çirkin

zihniyet yanlış
zihniyet yanlış - 1 yıl Önce

Kahvaltı evde yapılır. Kurumda kahvaltı yapmak doğru değil. Ben de şahit oldum. Gidiyorsun kurumlara soru soracak adam yok, simit çay peynir öğlene kadar kahvaltı yapılır mı? . Çok çalışıyorlar sözde. Hiç yakışmıyor.

Her ilde uygulanması guzel
Her ilde uygulanması guzel - 1 yıl Önce

Hibe desteğini önemsiyorum.

Umit aras
Umit aras - 1 yıl Önce

Bu gibi uygulamalarì tek il yerine genel olarak yapìlsa ciftcileri sìrtìndaki yuk daha da hafifler

Servet Demirelma
Servet Demirelma @Umit aras - 1 yıl Önce

Bu uygulama sadece Çanakkale'de değil tüm Türkiyede son başvuru tarihi 30.09.2019 bAğlı olduğunuz ilin tarım İl Müdürlüğüyle iletişime geçerseniz veya www.tarim orman.gov.tr adresinden detayları öğrenebilirsiniz.

Devriş kaya
Devriş kaya - 1 yıl Önce

Ziraat mühendisiyim Mardin'in böyle uygulama varmı

Ali demir
Ali demir - 1 yıl Önce

81 ilde var.


banner151

banner251