" />

Fiskobirlik ile TMO birlikte hareket etmeli

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındıkla ilgili önemli bir çıkışta bulundu. Karan, “Bu yıl TMO alım kampanyasını, fındık alımı konusunda büyük deneyime sahip FİSKOBİRLİK ile koordineli yürütmelidir" dedi.

Fiskobirlik ile TMO birlikte hareket etmeli
banner200

TMO'nun 2018 yılı fındık alım kampanyasını ve fiyatı açıklamasını dört gözle beklediklerini belirten Karan, yaptığı açıklamada, "Ağustos ayının ortasına geldik ve üreticilerin çoğu fındık hasadını tamamlamış durumda. Harmanda kuruma aşamasında olan ürün bugün ya da yarın satışa hazır hale gelecek ancak halen TMO alım fiyatı ve alım kampanyasını kamuoyuyla paylaşmış değil. İlerleyen dönemde açıklanacak bir alım kampanyası sorunları da beraberinde getirecektir" diye konuştu.

İKİ KURUM PİYASADA OLMALI

Tecrübe ve profesyonel ekibe sahip FİSKOBİRLİK ile TMO'nun birlikte hareket etmesinin piyasayı olumlu etkileyeceğini ve üreticiye daha fazla güven verileceğini belirten Karan, “Bu yıl TMO alım kampanyasını, fındık alımı konusunda büyük deneyime sahip FİSKOBİRLİK ile koordineli yürütmelidir. Bu ortak hareket, alım kampanyasının daha verimli ve hızlı gerçekleşmesini sağlayacaktır. İki kurum adına piyasada büyük bir güç gösterisi ve prestij olacaktır. Tarım ve Orman Bakanlığının gerekli çalışmaları gerçekleştirerek TMO-FİSKOBİRLİK iş birliğinde fındık alım kampanyasını hayata geçirmesini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Fındık alımında sadece fiskobirlik olmalıdır.

- 3 yıl Önce

Tmo aldığı fındığı fiskobirliğe caldırsın degıl mı fiskobirlik in bütün fındıkları el altından cebellizi yaptıgını biliyoruz giskobirlik çok istiyorsa tek basına alsın

banner251