10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türk çiftçisi olarak Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 77. yılında minnet, şükran ve rahmetle andıklarını bildirdi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü
banner282

Bayraktar, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, Atatürk'ün tarıma özel önem verdiğini, bunu uygulamalarıyla da gösterdiğini belirtti.

Atatürk'ün, modern, örnek çiftlikler kurduğunu, buralarda bizzat tarımsal üretimde bulunduğunu bildiren Bayraktar, şunları kaydetti: “Savaşlarda tükenmiş, üretimi sıfırlanmış Cumhuriyet Türkiye'sinin buna rağmen, 1923-1929 dönemi ekonomi politikalarını belirleyen İzmir İktisat Kongresi'nin oybirliğiyle aldığı kararla tarım sektörüne büyük yük getiren Aşar Vergisi'ni 1925 yılında kaldırılmıştır. Üretime ve emeğe büyük değer veren Büyük Önder, bununla yetinmeyerek, tarımsal üretimin de içinde yer almış, Türk üreticisi ve çiftçisine modern tarım uygulamaları konusunda rehberlik ve önderlik yapmıştır.”

Şemsi Bayraktar, çiftçimizin, “milli ekonominin temeli tarımdır” diyen Atatürk'ü hiçbir zaman unutmayacağını, Atatürk'ün ortaya koyduğu “muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma” hedefi doğrultusunda gecesini gündüzüne katarak çalışmaya devam edeceğini belirtti.

YORUM EKLE
banner151