Kadınlarımız tohumdan sofraya önemli görevler üstleniyor

Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Savaş Akcan, kadınların tarımsal üretime büyük katkılar sağladığını belirterek, ''Kadınlarımız tohumdan sofraya kadar tüm üretim süreçlerinde gıda güvenliğinin ve güvenilirliğinin sağlanması ve korunmasında büyük bir görev üstleniyor" dedi. 

Kadınlarımız tohumdan sofraya önemli görevler üstleniyor
banner282

Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Savaş Akcan, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

''Kadınlarımız tohumdan sofraya kadar tüm üretim süreçlerinde gıda güvenliğinin ve güvenilirliğinin sağlanması ve korunmasında  büyük bir görev üstleniyor. Kadınlarımızın bu çabaları her türlü takdirin üzerindedir.  Bu nedenle kadınlarımızın ekonomik ve sosyal hayatta daha etkin yer alması konusunda destek ve teşviklerin artarak devam etmesi gerekmektedir.

Tarımsal üretimde çalışan kadınlarımızın eğitiminin sağlanması, tarımsal üretim teşviklerinden kadınlara karşı pozitif ayrımcılık yapılması ve kadın çiftçilerimizin sosyal güvenlik şemsiyesi altına alınması konusunda yapılacak çalışmaları destekliyoruz.

Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü'nü kutluyor, ülkemizin fedakâr üretici kadınlarımızın ekonomik ve sosyal alanda daha ileri seviyede yer almasını diliyoruz.’’

TARIMDANHABER

YORUM EKLE