Bayramlar milli birlik ve beraberliğin göstergesidir

Türkiye Tohumcular Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Gençer, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak, tüm İslam aleminin ve Türk Milletinin Kurban Bayramı'nı kutladı.

Bayramlar milli birlik ve beraberliğin göstergesidir
banner200
banner217

Mesajında, bayramların toplumsal yaşamda vazgeçilmez önem taşıdığını ifade eden Türkiye Tohumcular Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Gençer şunları kaydetti:

“Bayramlar toplumsal birliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygının geliştiği, dostluk ve kardeşlik hislerinin güçlendiği günlerdir. Hiç şüphe yok ki, milletçe sımsıkı kenetlenmeliyiz ve aramıza girme emeli taşıyan, kardeşliğimizi baltalama hedefi güden hiçbir fitne ve şer niyete müsamaha göstermemeliyiz Kurban Bayramı'nın bunun için çok önemli bir fırsat olduğunu bilmek ve görmek lazımdır. Bu bayramda annelerimizi, babalarımızı, büyüklerimizi ve özellikle kimsesizlerimizi, gazilerimizi, şehit ailelerimizi ve onların yetimlerini asla unutmayalım.

Bu vesileyle, Kurban Bayramı'nın Yüce Türk Milletimize, tüm İslam âlemine ve insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ederim.

YORUM EKLE
banner151