Bakanlık müşaviri Başkan oldu!

Maaşını Bakanlıktan alan Bakanlık Müşaviri Dr. Vehbi Eser, Türkiye Tohumcular Birliği'ne bağlı Bitki Islahçıları Alt Birliği'ne Başkan oldu. Eser'in asıl hedefi ise tohumculuk sektörünün çatı örgütü olan TÜRKTOB'a başkan olmak. Eser'in bu hedefini de gerçekleştirmesi durumunda özel sektör mantığı ile kurulan ve ciddi bütçeleri bulunan birlikler, doğrudan Bakanlık çalışanı tarafından yönetilecek.

banner247
Bakanlık müşaviri Başkan oldu!
banner200
banner217

ÖZEL HABER

Türkiye Tohumcular Birliği'ne (TÜRKTOB) bağlı Bitki Islahçıları Alt Birliği'nin (BİSAB), 2016 yılı olağan genel kurulu 22 Mayıs'ta yapıldı. Genel kurulda yönetime seçilen üyeler kendi aralarında görev bölümü yaptı. Buna göre, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müşaviri Dr. Vehbi Eser, BİSAB'a yönetim kurulu başkanı oldu.

GENEL KURUL ÖNCESİNDE GÜNDEME GETİRMİŞTİK

Tarımdan Haber olarak 17 Mayıs'ta yaptığımız haberde, BİSAB'ın yönetim kurulu başkan yardımcısı olan Vehbi Eser'in, seçimlerde yeniden aday olacağı ve BİSAB'a yönetim kurulu başkanı olmayı hedeflediğini gündeme getirmiştik.

Bitki Islahçıları Alt Birliği'nin 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan 9'uncu Olağan Genel Kurulu'unda yapılan seçimlerde yönetime seçilen üyeler kendi aralarında görev bölümü yaptı. Yeni yönetim şu şekilde oluştu.

Vehbi ESER Yönetim Kurulu Başkanı

Kamil Yılmaz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Durali TINAS Yönetim Kurulu Sayman Üye

Selami YAZAR Yönetim Kurulu Üyesi

Büşra YAPICI Yönetim Kurulu Üyesi

Emine TANRIVER Yönetim Kurulu Üyesi

Mete Murat ŞÖLEN Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet Sinan BERKSAN Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet HÜSEMOĞLU Yönetim Kurulu Üyesi

ASIL HEDEF TÜRKTOB

Vehbi Eser'in asıl hedefinin TÜRKTOB'a yönetim kurulu başkan olmayı istediği kaydediliyor. TÜRKTOB'un seçimi de alt birliklerin seçimlerinin ardından yapılacak.

Bilindiği üzere, tamamen özel sektör mantığı ile çıkarılan Tohumculuk Kanunu ile kurulan alt birliklerin yönetiminde Bakanlık çalışanlarının doğrudan yer alması uzun süre eleştiri konusu olmuştu. Eser'in BİSAB Yönetim Kurulu Başkanı olması, tohumculuk sektöründeki tartışmaları yeniden gündeme getirdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 01:44
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
ISLAHÇI !
ISLAHÇI ! - 4 yıl Önce

30 sene devlette yeni çeşit ıslah etsin diye çalışmış ve devletten bunun için maaş almış. Ancak ıslah ettiği bitki çeşitlerinden hiçbiri dünya ki çeşitlerle rekabeti bir kenara bırak kendi ülkemizde bile yabancı çeşitlerle rekabet etmeyi başaramamışsa bu neyin ıslahçılığı ........

yetki
yetki - 4 yıl Önce

2 odalı ofis tutup, devlette verimli olamamış, emeklilikte boş durmayayım harçlığımı çıkarayım, bedava yurtdışı gezilere katılayım anlayışı ile emeklileri başına toplayarak, göstermelik, ne işe yaradığı bilinmeyen, geri bildirimi olmayan çalıştaylar düzenleyerek, sırtını da kendi yazdıkları kanuna dayayarak Devletin yetkilerini istemek; Ülkemiz tarımına hizmet değildir. Kaldı ki yüzlerce yıllık devlet tecrübesine rağmen Devlet hangi işi yapmakta aciz kalmıştır. Yoksa birileri bilinçli olarak devlet yapamıyor şeklinde göstermeye çalışıyor olmasın!?

- 4 yıl Önce

Beslik yorumu sonuna kadar okudum da vehbi eser islahci degil sozune katilamadim be kardesim. Adamin kendi adina tescilli cesidi cv sinde daha bilmem nesi var.

- 4 yıl Önce

Vehbi eser cevresinde koparilan firtinaya bakinca gelecegin bakani mustesarini goruyorum. Artik herkes bu ismi biliyo. Tisikkirler sipirmin :)

yiğitlik
yiğitlik - 4 yıl Önce

Devlet aklı ile rekabet edenler serseri mayın gibidirler nerede patlayacağı belli olmaz. atalarımız "yiğit düştüğü yerden kalkar" der. Devletin müşaviri önce devlete verimli çalışmasını sunacak.

- 4 yıl Önce

Devlet memuru bu birliklerin üyesi olamaz şeklinde bir madde kanuna kondugunda bu tartışma lar biter.

tohumculuk kanunumu .......?
tohumculuk kanunumu .......? - 4 yıl Önce

5553 tohumculuk kanunumu? birlik altbirlik kanunumu? Kunun yarısı birlik altbirlikleri anlatıyor. aynı şekilde ilgili (tohumculuk) mevzuatınında 2/3 ü birlik alt birlikleri anlatıyor. Adamlar Devlette aktif olarak çalışırken yıllar sonra ne yapacaklarını kendi elleriyle yazmışlar. Paralel Bakanlık kurmaya yönelik girişim. Hemde en canalıcı yerden tohumdan. şimdide tohumculuk alanındaki bütün yetkileri almak için bakanlık bürokratlarını ayartmaya çalışıyorlar.

altüstbirlikler
altüstbirlikler - 4 yıl Önce

Kimse bu altüstbirliklerin çiftçiye ne katkısı var sorgulamıyor. Yurt dışından çeşit getirip tescil ettirmekle ülke tarımına ne faydası olacak bir düşünün bakalım. Getirenin kendisinden başka.

banner248

banner151