" />

Seçimlerde hava nasıl olacak?

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel eroğlu: "Şeçim günü ülkemizin büyük bölümünde sağanak yağış bekleniyor"

banner255
Seçimlerde hava nasıl olacak?
banner200

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, seçim günü ve sonraki hafta için hava sıcaklıklarının ülke genelinde mevsim normallerinde, iç kesimlerde yer yer mevsim normallerinin altında seyredeceğini söyledi.

7 Haziran Pazar günü Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Konya, Düzce, Kars ve Ardahan çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağışlar görülebileceğini vurgulayan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Diğer bölgelerimizin ise parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor" dedi.

Ülke genelinde pazar gününden itibaren bir hafta süreyle parçalı ve çok bulutlu bir havanın hakim olacağının altını çizen Eroğlu, “Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Kısa süreli sağanak geçişlerin görülebilir. Yurdumuzun iç kesimlerinde yer yer mevsim normallerinin altında seyredecek hava sıcaklığı hafta sonunda artacak ve ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor" diye konuştu.


YORUM EKLE
banner151

banner251