Orman çalışanları için TİS taslağı hazırlandı

Öz Orman-İş Başkanlar Kurulu, 11-13 Ocak 2017 tarihlerinde toplanarak, orman teşkilatında çalışan üyelerinin 6'ncı dönem toplu iş sözleşme taslağı hazırlandı.

Orman çalışanları için TİS taslağı hazırlandı
banner282

Ankara'da 11-13 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen Öz Orman-İş Sendikası Başkanlar Kurulu toplantısında, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü'nde çalışan yaklaşık 25 bin sendika üyesi için 6. Dönem Toplu İş Sözleşmesi için işveren sendikası TÜHİS'e sunulacak teklif müzakere edilerek, son şekli verildi.

Konuyla ilgili olarak Öz Orman-İş tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "Öz Orman-İş Şube Başkanları ve Bölge Temsilcileri, geride bıraktığımız süreçte, gerek üyelerimizle yüz yüze görüşerek, gerekse işyeri temsilcilerimizle yaptıkları Temsilciler Meclisi Toplantılarında, yürürlükteki toplu iş sözleşmesinin uygulamada ortaya çıkan aksaklıklarını ve üyelerimizin yeni dönem toplu sözleşme için talep ve beklentilerini tespit etmişti.

Başkanlar Kurulu Toplantısında Genel Merkez yöneticilerimiz ile Şube Başkanları, Bölge Temsilcileri ve Genel Merkez Uzmanlarımız, TİS taslağının her maddesini cümle cümle ele alarak, işverene sunulacak 'teklif' haline getirdi.

Bu arada, TİS taslak hazırlığına başlamadan önce, Başkanlar Kurulu Toplantısına katılan yönetici, uzman ve Genel Merkez personeline, TRT'nin kıdemli spikerleri Erdoğan Arıkan ve Tijen Karaş tarafından 'kişisel gelişim', 'güzel konuşma' ve 'etkili iletişim' konularında bir seminer verildi."

YORUM EKLE
banner151