" />

Konya Toprak Bayramı etkinlikleri yapıldı

BM tarafından 2015 yılının “Uluslararası Toprak Yılı" ilan edilmesi, 2015 Uluslararası Toprak Yılı ve Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Toprak Bayramı ve Dünya Çölleşme ile Mücadele etkinlikleri, Karapınar Çölleşme ve Erozyon Araştırma Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Konya Toprak Bayramı etkinlikleri yapıldı
banner282

Konya Valisi Muammer EROL, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet ŞAHİN, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Hayvancılık ve Su Ürünleri Daire Başkanı Dr. Ali AKYAR, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarımsal Çevre ve Doğal Kaynakları Koruma Daire Başkanı Mehmet ÖZTİRYAKİ ve İl Müdürü Seyfettin BAYDAR'ın, katılımı ile yapılan etkinliğe çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu ve Kamu Kurumu yetkilileri yoğun ilgi gösterdi.

Birleşmiş Milletlerin 2015 yılını Uluslararası Toprak Yılı ilan etmesi ve Dünya Çölleşme İle Mücadele Günü ile Toprak Bayramı Kanununa göre toprağın öneminin altının çizildiği, bilinçsiz tarımsal faaliyetlerle de toprağın yapısının nasıl bozulduğunun anlatıldığı etkinlikte, Prof. Dr. Taşkın ÖZTAŞ'ın Sessiz Dost Toprak konulu açık hava sunumu yapıldı.

konya.tarim.gov.tr

YORUM EKLE