Tohumda Ak Parti çelişkisi!

Gazeteci Yusuf Yavuz, kendi bloğunda kaleme aldığı 'AKP yasakladı, Emine Erdoğan ise herkese yerel tohum önerdi!' başlıklı yazısında, yerel tohum satışlarının AK Parti döneminde yasaklandığını belirtti.

Tohumda Ak Parti çelişkisi!
banner200
banner217

Gazeteci Yusuf Yavuz, kendi bloğunda kaleme aldığı yazısında şunları kaydetti:

"Türk Tarım Dergisi'ne röportaj veren Emine Erdoğan'ın açıklamaları, AKP hükümetinin 2006 yılında çıkardığı kanunla yerel tohumların satışına getirilen yasağı anımsattı.

Cumhurbaşkanı ve AKP genel Başkanı Recep Tayyip Ertoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Bahçesinde yerli tohum kullanmaya özen gösterdiğini belirterek “Siz de her yaz memleketlerinize gittiğinizde bölgenizdeki yerli tohumların peşine düşün. Onları ekin ve çoğaltın. Köy halkına bu tohumların değerini anlatın. Toprakla, ekim-dikimle uğraşan herkese, mutlaka yerli tohum kullanmasını öneririm '' dedi. Türk Tarım Dergisi ne röportaj veren Emine Erdoğan'ın bu açıklamaları, AKP hükümetinin 2006 yılında çıkardığı kanunla yerel tohumların satışına getirilen yasağı anımsattı. Eski Tarım Bakanı Faruk Çelik de geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada, 2018 yılından itibaren sertifikalı tohum kullanmayan çiftçilere destek verilmeyeceğini belirtmişti"

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
bakanın işi zor
bakanın işi zor - 3 yıl Önce

türk tarımı yedi kocalı hürmüz gibi. karışmayan yok . her kafadan bir ses çıkıyor.
tohumculuk sektörünün sivil örgütleri de bürokratların elinde seslerini çıkaramıyorlar.
at izi it izine karışmış. YAZIK.

yerli tohum
yerli tohum - 3 yıl Önce

yerli tohum yasaklanmıyor.ne idibelirsiz tohumlar yasaklanıyor.sertifikalı yerli tohuma teşvik pirimi var.sırf siyaset için yalan yanlış haber yapmayın.

banner151

banner251