Türk Hava Yolları (THY) ile dünyanın dört bir yanına uçan 60 milyon yolcuya Marmarabirlik lezzeti eşlik ediyor. 8 kooperatifi ve 32 bin ortağı ile gücüne güç katan Marmarabirlik, daha çok ürün satmak ve dolayısıyla daha çok ürün almak amacıyla Türkiye'nin önemli markalarıyla partnerlik yapıyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, planlı satış ve pazarlama teknikleri kapsamında 5 yıl önce THY ile başlayan işbirliklerinin her geçen yıl artarak devam ettiğini söyledi. Marmarabirlik olarak DO&CO ve THY markasıyla 10 gramlık zeytinyağlı limon sosu ve sızma zeytinyağı ile sofralık siyah zeytin tedariki yaptıklarını anlatan Başkan Asa, “2014 yılında zeytinyağı ve şişe sos satışı yaklaşık 2 milyon adet olurken, poşet sos satışımız da 8 milyon adede ulaştı. THY'ye verdiğimiz zeytin miktarı ise 60 milyon adet oldu. 2014 yılı verilerine göre, THY ile uçan yolcu sayısı 60 milyon olduğuna göre, Marmarabirlik ürünlerinin yolcuların tamamına ulaştığını söyleyebiliriz. Bu işbirliği ile hem Türkiye'yi hem de doğal fermantasyon yöntemiyle ürettiğimiz Gemlik tipi zeytinimizi dünyaya tanıtmış oluyoruz. THY'nin ikram hizmetlerini gerçekleştiren DO&CO firmasına, zeytin üreticisinin alın teri olan Marmarabirlik markasının dünyaya tanıtılmasına sağladığı katkıdan dolayı 32 bin ortağımız adına ayrıca teşekkür ederiz” diye konuştu.

EDT SATIŞINDA YÜZDE 189 ARTIŞ

Marmarabirlik ürünlerinin, otel ve restoran gibi ev dışı tüketim (EDT) alanlarında da yer aldığını belirten Asa, şöyle devam etti: “Daha önceki yıllarda Marmarabirlik'in EDT satışları yok denecek kadar azken, yaklaşık 3 yıldır yeni işbirlikleri ve pazarlama departmanımızın yaptığı çalışmalar neticesinde ciddi bir artış görülmeye başlandı. 2014 yılında EDT kapsamında, bin ton ürün satışı gerçekleştirildi. Bu rakam daha önceki yıllarla karşılaştırıldığında yüzde 189'luk bir büyümeye tekabül ediyor. TL bazında değerlendirildiğinde ise yüzde 105 oranında bir artış sağlanmış durumda. Önümüzdeki yıllarda da EDT satışlarının artarak devam edeceğini tahmin ediyoruz. Tüketicinin güvenilir markası Marmarabirlik, doğal ve sağlıklı ürünleriyle bugün artık dünyanın 47 ülkesinde, 81 ilde, doğudan batıya her yerde aynı lezzeti sunuyor.”