Yerli ve Milli söylemi hayata geçirmenin tam zamanı!

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus, son zamanlarda yaşanan ABD'nin ekonomik saldırılarına istinaden ''ABD'nin ülkemiz ekonomisi üzerindeki kasıtlı hamleleri sonrası yıllardır ihtiyaç duyduğumuz bir gerçekle daha yüzleşmiş bulunmaktayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve devlet büyüklerimizin son zamanlarda sürekli dile getirdikleri Yerli ve Milli söylemi hayata geçirmenin tam zamanıdır'' dedi.

Yerli ve Milli söylemi hayata geçirmenin tam zamanı!
banner200

ADB yönetiminin son zamanlarda Türkiye ekonomisine düzenlediği saldırılar sonucunda dolar ve Euro yükselişe geçmiş ve TCMB'nin aldığı önlemler ve hükümet politikalarıyla stabil tutulmaya çalışılmıştır.ÇELİKUS bu saldırılara yönelik yaptığı açıklamada ''Esnaf ve Sanatkar yüzyıllardır bu topraklardaki yerli ve milli ruhun temel unsurudur. ABD'nin bu saldırısı sonrası,üretimde, tüketimde, sosyal ve kültürel her platformda yerli ve milli bilinç oluşturmak ve bunun uygulamaya geçirmek kesinlik kazanmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve devlet büyüklerimizin son zamanlarda sürekli dile getirdikleri ''Yerli ve Milli Söylem''i hayata geçirmenin tam zamanıdır'' Türk esnafı destek verildiği zaman ithal edilen üründen katbekat daha iyisini ve kalitelisini üretecektir.Bu anlamda kendimize olan inancımız ve güvenimiz tamdır''dedi.

KÖTÜ KOMŞU HACET SAHİBİ YAPAR

Çelikus ayrıca ''Ülkemizin karşılaştığı bu saldırılara ve günümüze ışık tutan bir atasözünü hatırlatmak isterim.''Kötü komşu hacet sahibi yapar''.Karşılaştığımız bu şer durumu Türk milleti olarak özümüze ve kimliğimize dönerek şanlı tarihimizden örnek alarak hayra çevirmenin vaktidir.Bunun en güzel örneği Kıbrıs Barış Harekatı sonrası kurulan ve Türkiye'nin gözbebeği bir kurum olan ASELSAN'dır''dedi.ÇELİKUS sözlerine ''Biz Türk esnafı ve tarihi zaferlerle dolu Türk milleti olarak gerek fiili savaş, gerekse ekonomik savaştan asla korkmayacağımızı hatırlatmak isterim. Biz bu kurumların kurulmasını canı gönülden destekliyoruz.Bu olaylardan ders çıkararak yerli üretim ve bu üretime dayalı bir ekonomi modelini artık ortaya koymamızın tam zamanıdır''şeklinde devam etti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251