Yeni şampiyonlar doğuyor

Sadece Türkiye'nin değil, bölgemizin de önde gelen Safkan Arap atı yetiştiricilerinden biri olan TİGEM'de 2016 sezonu tayların doğumları başladı.

banner255
Yeni şampiyonlar doğuyor
banner200

Safkan Arap atı yetiştiriciliği yapılan ve şimdiye kadar 93 tayın dünyaya geldiği Anadolu, Sultansuyu ve Karacabey işletmelerinde bu sezonda toplam 325 tay doğumu bekleniyor.

350 TAY DOĞACAK

Mart ayı ortalarına kadar sürmesi beklenen doğum sezonunda, Genel Müdürlüğümüzün geçtiğimiz yıl kadrosuna kattığı Gobakbey, Tümözbey, Hızlıtay ve Kurtel gibi aygırların da ilk tayları elde edilecek. Ülkemiz Arap atçılığı camiasının yakından tanıdığı ve her biri isim yapmış Caş, Bilgin, Tamerinoğlu, Özgünhan ve Ayabakan gibi ünlü aygırlarla, her biri camiaya nice şampiyonlar kazandırmış annelerin yavruları, işletmelerde uzman personelin desteği ve bakımı ile ideal koşullarda dünyaya geliyor. 325 tay doğacak.

KUPA AVCILARI

Üç işletmede Çiftlikat-ı Hümayun adı altında, Osmanlının kuruluşundan beri devam eden at yetiştiriciliği faaliyeti toplam 1.210 baş hayvan varlığı ile sürdürülüyor. Atçılık sektörüne 2013 yılında 235, 2014 yılında 242, 2015 yılında ise 241 yarış tayı kazandıran TİGEM yetiştirmesi atlar, geçtiğimiz sezon yarışan Safkan Arap atlarının yüzde 26'sını oluştururken, yarış otoritesi tarafından dağıtılan toplam ikramiyenin yüzde 35'ini kazandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

Hem müslümanım de, hem de devlet eliyle kumar oynat. At koştur parayı vur.
Bu atlar üzerinden kumar oynanmasın. Sadece vatandaş için yarış yasınlar.
Tarihimiz için.

Yönetim Kadrolarında Devrim Bekliyoruz
Yönetim Kadrolarında Devrim Bekliyoruz - 5 yıl Önce

Kaynananın atları koşacak, hemşolar coşacak:)

banner151

banner251