Vekaleten yönetilen Et ve Süt Kurumu yönetimine atama

Et ve Süt Kurumu yönetim kurulu üyeliğine iki isim atandı. Genel Müdür Mehmet Ünal Yılmaz'ın görevden alınmasıyla birlikte vekaleten yönetilen Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu üyeliğine bugün yeni atamalar yapıldı.

Vekaleten yönetilen Et ve Süt Kurumu yönetimine atama
banner200
banner217

Resmi Gazete'de bugün yayımlanan atama kararlarına göre, Et ve Süt Kurumu Yönetim Kurulu üyeliğine iki isim atandı.

Hazine'den Mehmet Emre Elmadağ ile geçtiğimiz yıl Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine atanan Tuncay Kara'nın, Et ve Süt Kurumu Yönetim Kurulu üyesi olarak ataması yapıldı.

TUNCAY KAYA ÇALIŞMA BAKANLIĞINDAN GELMİŞTİ

Tuncay Kara, geçtiğimiz yıl Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi 1.Hukuk Müşaviri iken Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine atanmıştı.

Mehmet Emre ELMADAĞ

1978 yılında İstanbul'da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü'nden mezun oldu. 2001 yılında Hazine Müsteşarlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü'nde uzman yardımcısı olarak göreve başlayan Elmadağ, 2005 yılında “Devlet İç Borçlanma Senetleri Birincil ve İkincil Piyasasında Piyasa Yapıcılığı Sistemi" konulu uzmanlık tezi ile Hazine uzmanı oldu. Mehmet Emre Elmadağ, 2005 - 2008 yılları arasında İç Borç İşlemleri ve İstatistik Dairesi'nde görev yaptı. Yüksek lisansını 2008 – 2010 yılları arasında ABD'de University of San Francisco'da Finansal Analiz konusunda tamamladı. 2012 yılında Paris'te OECD, Tahvil Piyasaları ve Kamu Borç Yönetimi biriminde bir yıl süreyle çalışmalarda bulundu. 2013 yılında Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü, Kredi Riski Yönetimi Dairesi'ne Daire Başkanı olarak atanan Elmadağ, 2014 yılı Kasım ayında aynı Genel Müdürlükte Alacak ve Borç İşlemleri Genel Müdür Yardımcılığı, 2015 yılı Haziran ayından itibaren de bu görev ile birlikte Risk Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.

2016 yılı Kasım ayında Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü'ne atanan Mehmet Emre Elmadağ evli ve bir çocuk babasıdır.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
İSİM DEĞİŞSİN
İSİM DEĞİŞSİN - 3 yıl Önce

Oldu Olacak Bakanlığın adınıda Çalışma Bakanlığı Yapalım . Nasıl olsa bakanlıkta bu işleri yapacak ziraatçi veya veteriner yok.

Haramzadelik
Haramzadelik - 3 yıl Önce

Siz babanızın çiftliği anlayışıyla, liyakatsiz, sınavsız, ehliyetsiz dostlarınızı bir yerlere sıkıştıradurun, elbet Allah'ın da bir hesabı vardır.

ÇEVİR KAZI YANMASIN
ÇEVİR KAZI YANMASIN - 3 yıl Önce

Şimdi tamam oldu. Bu kurumlarla uzak yakın alakası olmayan sayın bakan işi ehline verdi. Bu arkadaş
mahalledeki kasabını da danışman yaparsa millet ucuza et yer.et ve süt sektörüne hayırlı olsun.
Bu arada TİGEM e tohumculuğu ve damızlığı kurtarmak için atanan ehil ve uzman beden eğitimi öğretmeni gayet başarılı çalışıyor !!!!!!!. İŞLERİ EHLİNE VERMEYE DEVAM. Tarım kredi zaten komedi dalında Okara aday ( filmin adı toplu halde topaç çevirme ). SAYIN BAKANIM BAŞARILI ATAMALARINIZIN DEVAMINI DİLERİZ.

Başarılara devam
Başarılara devam - 3 yıl Önce

M.Eker zamanında devir teslim şekliylen gelip işine devam eden sonrasındada islah dayresinde binbir şekille ithalat yapan ve hçbirşeyi eline yüzüne bulaştırmayan herşeyi bilen üstteki makamlara kulağı ters tutturmayan S.Ö islahdaki başarılarının devamnı et ve süt kurumundada görev verilirse getirip, et sorunu dert olmaktan çıkacakmış!

banner151

banner251