Ulusal Süt Konseyi toplanıyor!

Ulusal Süt Konseyi toplanıyor. Kamuoyunda 'Gıda Komitesi' olarak bilinen Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesinden çiğ süt fiyatlarına yapılacak artışla ilgili görüşler alındı. Görüşlerin alınmasıyla birlikte Ulusal Süt Konseyi'nin Cuma günü saat 14.00'de bütün tarafların katılımıyla toplanarak fiyatların masaya yatırılacağı öğrenildi.

Ulusal Süt Konseyi toplanıyor!
banner282

Bilindiği üzere yem fiyatları başta olmak üzere maliyetlerde önemli artışlar olmasına rağmen çiğ süt fiyatları yeniden güncellenmemişti. Temmuz ayının başında bu fiyatların güncellenmesi gerekiyordu. Ancak Gıda Komitesi görüşünü beyan etmediği için Ulusal Süt Konseyi de yeni fiyatları açıklayamamıştı. Bu durum üreticinin aleyhine bir sürecin yaşanmasına neden olurken dişi hayvanların kesimi de artmıştı.

Ulusal Süt Konseyi'nin çiğ süt fiyatlarını güncellememesi de üreticinin yoğun tepkisine neden oluyordu. Tarımdanhaber olarak, 'Yem süt paritesi bozuldu Gıda Komitesi neyi bekliyor?' başlıklı yazımızda Gıda Komitesi'nin bu hafta görüşünü beyan edeceğine yönelik beklentileri dile getirmiştik. Aldığımız duyumlara göre, Gıda Komitesi çiğ süt fiyatlarına yönelik görüşünü beyan etti. Bunun üzerine Ulusal Süt Konseyi, üreticinin haftalardır beklediği toplantıyı Cuma günü saat 14.00'de yapacak.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağım
Sağım - 4 yıl Önce

Bız sağılmaya alıştık zahmet olacaka ama neden toplanma ihtıyacı duydunuz kı bayramdan sonra açıklayın acelesı yok allah sızı bıldığı gıbı yapsın.....

cavit balmuk
cavit balmuk - 3 yıl Önce

gıda komisyonu ve süt konseyi üyeleri kaç kişiden oluşuyor. Devletten bu iş için toplantı başınamı yoksa aylıkmı ne kadar maaş alıyor ve bu komisyonlar dahil toplam kaç yerden maaş alıyorlar.

banner151