UKON’da yeni Başkan Ahmet Hacıince oldu

Ulusal Kırmızı Et Konseyi'nde, yeni Başkan Ahmet Hacıince oldu. UKON'un 27 Ağustos'ta yapılan yönetim kurulu toplantısında, daha önce Mustafa Bılıkçı'nın yürüttüğü başkanlık görevine, Ahmet Hacıince getirildi. Konsey'de Başkan Vekili Fazlı Yalçındağ ve Muhasip üye Özer Türer ise görevlerine devam edecek.

UKON’da yeni Başkan Ahmet Hacıince oldu
banner200

UKON'dan yapılan yazılı açıklamada, kırmızı et fiyatlarındaki artışın sektörde istikrarsızlığa sebep olduğu belirtilerek, tüketiciler başta olmak üzere tüm kesimlerin süreçten olumsuz etkilendiği bildirildi. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Ulusal Kırmızı Et Konseyi Yönetim Kurulu olarak konseyimizin alt grupları içerisinde yer alan sanayici, tüketici, üretici ve kamu mensupları arasındaki istişareyi artırarak bu konuda daha fazla çözüm üretme gayreti içerisinde olacağız. 2014 yılında TUİK verilerine göre Türkiye toplam kırmızı et üretimi, 1 milyon 8 bin ton civarında gerçekleşmiştir. Üretimin artış göstermesine rağmen üretim artış hızının nüfus artış hızını yakalaması gerekmektedir. Üretici ve sanayicinin sürdürülebilir üretim yaparken tüketicinin de uygun fiyata et tüketebilmesi Konseyimizin en önemli amacıdır. Bu nedenle Bakanlığımızın konuyla ilgili çalışmalarını desteklemekteyiz”

DÜNYA

YORUM EKLE
banner151

banner251