Toç Bir-Sen’in yeni Genel Başkanı Hüseyin Öztürk oldu

Memur-Sen'e bağlı Toç Bir-Sen'in 1'nci olağanüstü genel kurulu dün yapıldı. İki ayrı listenin yarıştığı olağanüstü genel kurulda seçimleri Hüseyin Öztürk'ün listesi kazandı.

Toç Bir-Sen’in yeni Genel Başkanı Hüseyin Öztürk oldu
banner200
banner217

Tarım hizmet kolunun yetkili sendikası Toç Bir-Sen'in 1'nci olağanüstü genel kurulu Kızılcahamam'da yapıldı. Genel kurula, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın yanı sıra, Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Memur-Sen'e bağlı sendikaların Genel Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri, Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya ve Toç Bir-Sen Genel Başkan adayı Hüseyin Öztürk, Toç Bir-Sen İl Başkanları ve genel kurulda oy kullanacak olan delegeler katıldı.

TOÇ BİR-SEN'DE BİR İLK

Olağanüstü genel kurulda bir konuşma yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Toç Bir-Sen'in bir ilki yaşadığını belirterek, Toç Bir-Sen yönetiminin ilk kez olağanüstü bir genel kurulla belirlendiğini kaydetti.

OLAĞAN GENEL KURULLARDAN YANAYIZ

Yalçın, “Biz olağan genel kurullardan yanayız, olağanüstü kurullardan değil. Ama şükrediyoruz ki bu, nifak ya da hasetten kaynaklanmıyor. Toç Bir-Sen'li arkadaşlarımızın düne göre motivasyonun biraz daha az olduklarına inandıkları için böyle bir kararı almışlar. Yola çıktıkları ilk günkü gibi iletişim, etkileşim ve paylaşım kalmadığı kanaatiyle yönetim kurulunun yenilenmesi kararlarına saygı duyuyoruz" dedi.

Ali Yalçın'nın konuşmasından sonra Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya ve Toç Bir-Sen Genel Başkan Adayı Hüseyin Öztürk de birer konuşma yaptı.

HÜSEYİN ÖZTÜRK'ÜN LİSTESİ KAZANDI

Konuşmalardan sonra seçime geçildi. Yapılan seçimlerde Hüseyin Öztürk'ün listesi kazandı.

Hüseyin Öztürk başkanlığındaki listede şu isimler yer aldı: Sabri Kızılkaya, Nail Süngü, Fatih Doğan, Fikret Akdeniz, İbrahim Gürsoy ve Zekeriya Yazıcı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
sende gittin
sende gittin - 3 yıl Önce

Sen de gittin sıra diğerlerinde...

kimin sendikası
kimin sendikası - 3 yıl Önce

tarım bakanlığı teknikerleri lisans tamamlama istedi yapmadınız. fiili hizmet kalktı. servis yok. kreş yok. arazi çıkışları adil değil. orman muhafaza memurlarını tınlamadınız. mühendisin kıymeti kalmadı. bakanlığın itibarı yerlerde. sendikanın üyesi çok ama seveni yok. yıllarca ektiğiniz üyeler birgün size darbeyi indirecek sendikacı ağalar. sizede kalmaz.

Faruk Çelik hemşehrisini koru
Faruk Çelik hemşehrisini koru - 3 yıl Önce

Olağan seçime çok az bir süre kalmışken neden olağanüstü seçime gidildi? Hüseyin beyin Günay beyden farkı ne? Üyeler bilmek istiyor ama muhatap yok. Günay Kaya gidince günay'ın merkezdeki ve taşradaki dava! arkadaşları aklandimi? Neden herkesten hesap sorulmuyor?

Unvan Değişikliği
Unvan Değişikliği - 3 yıl Önce

Lafa geldimi mangalda kül bırakılıyor.Efendim biz hükümete yakınız,yandaşız, her işiniz itina ile halledilir v.b. En son unvan değişikliği sınavı ne zaman yapıldı? Hani her yıl yapılacaktı? Hani Faruk Çelik döneminde karar alınıp imzalanmıştı!

Adalet 2 arkadaşa
Adalet 2 arkadaşa - 3 yıl Önce

Arkadadim8z çok önemli bir konuya parmak basmış. Toc bir sen yöneticileri kimlere referans olmuş. Benim ilimde 17.25 aralıka kadar sendika başkanı arıza. Sonrasinda IL müdürü arıza. Eski il başkanı arıza. Milletvekili arza. Siyasetçi olanlar fetöden hapse girmiş. Bunlar hep aynı yere çalıştı. Hesap soracak bir savcı aranıyor.

adalet1,2,3 e cevap
adalet1,2,3 e cevap - 3 yıl Önce

söylediklerinde sonuna kadar haklısın arkadaş öncelikle günay kaya 15 temmuz sonrası o rezil duruma rağmen 1.5 yıl o koltukta oturması hataydı bu bir 2 .Toptan başarısız olan yönetim neden sadece günay efendi ile sınırlı kaldı ? bir söz vardır nasıl yaşarsınız öyle yönetilirsiniz koca toç bir sen camiası buna mı layıktı (demek ki layıkmışız) 3.Yönetimdeki arkadaşlar çok mu başarılıydılar kimi 4 kimi 3 kimi iki dönemdir yönetim koltuğun da oturuyorlar bugüne kadar ne yaptılar çıkıp anlatsınlar bakalım 4.Bu bir vebaldir bu yönetimi destekleyen sesiz kalan her bir toç bir senli arkadaş bu vebale ortaktır bilesiniz

hangi gerekçe ile ?
hangi gerekçe ile ? - 3 yıl Önce

şimdi sorasım geliyor hangi gerekçe ile olağanüstü kongre yapıldı gerekçeniz de haklıysanz neden bugune kadar beklendi ...Yönetim sadece başkandan ibaret mi? Eğer başkan kötü ise beraberindeki yönetim çok mu iyydi bakıyoruz da bir tek başkan değişti diğerleri aynı ...Artı adama sormazlar mı? başkan veteriner mi ziraatçi mi ormancı mı? ne muhasebeci biri koca 42 bin tarım teşkilatını temsil edecek nerde liyakat nerde kardeşim yeter artık sendikaları sendikacılığı arpalık olarak görmekten vazgeçin ? madem başarısız bir ekipti hepsi değişmeliydi bir tek başkan değil

bu ekipten
bu ekipten - 3 yıl Önce

başarı bekleyenler boşuna beklersiniz ? Bir cacık olmaz bu ekipten son 3 dönemdir özellikle toçbir sen adeta silik ezik ve kimliksiz ortalıkta dolaşıyor adı var kendi yok ve bu durum korkarım bir dönem daha devam edecek yönetim de bulunan arkadaşlar ev kredilerini aldıkları arabaların da taksitlerini bitirsinler biraz daha palazlansınlar yeter başka bir şeye gerek yok ...Sorun bakalım kimin derdine derman olmuşlar kimi bakanlığa refere etmişler liyakat ve ehliyet sahibi kaç idareciyi bakanlığa refere edip çalışmışlar ...Ben duymadım duyan varsa yazsın


banner151

banner251