TMO’da paralel operasyonun perde arkası!

TMO'da, 5 yönetici 'paralel operasyon' kapsamında görevlerinden el çektirildi. Kurumda büyük bir hareketliliğin yaşanmasına neden olan görevden almalarda şok bir detay ortaya çıktı. Görevden el çektirilen 5 yöneticinin de eski yönetim tarafından göreve getirildiği kaydediliyor.

TMO’da paralel operasyonun perde arkası!
banner200
banner217

ÖZEL HABER

TMO'da, 5 yönetici 'paralel operasyon' kapsamında görevlerinden el çektirildi. Kurumda büyük bir hareketliliğin yaşanmasına neden olan görevden almalarda şok bir detay ortaya çıktı. Görevden el çektirilen 5 yöneticinin de eski yönetim tarafından göreve getirildiği kaydediliyor. Bu ayrıntı, yapılan görevden almaları daha anlamlı hale getirdi.

Bilindiği üzere TMO eski Genel Müdürü Mesut Köse Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından görevden alınmıştı.

TMO'da, Personel Daire Başkanı İsmail Mandıracı, Fındık İşleri Daire Başkanı Mustafa Bahar, Bilgi İşlem Daire Başkanı Özkan Günday, Teftiş Kurulu Başkanı Selami Gülen ve Eğitim Şube Müdürü Haluk Türkoğlu bugün sabah görevden alındı.

Ekmek israfını önleme kampanyasını Fındık İşleri Daire Başkanı Mustafa Bahar yürütmüştü.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 13:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
adaletli yönetim örneği
adaletli yönetim örneği - 5 yıl Önce

tmo kurulduğu tarih olan 1938 yılından beri en uzun süre görev yapmış genel müdür olan Sn. Mesut Köse sanırım 8 yıla yakın süre bu görevi yürüttü. bizim şahit olduğumuz kadarıyla gelmiş geçmiş en namuslu, en dürüst, en adaletli, tam bir devlet adamı duruşu ve tarzı olan bir yöneticiydi kendisi. insanlar arasında ayrım yapmadı, başarılı olacak memlekete fayda sağlayacak insanlara görev verdi. şunun adamı bunun adamı kavgasına girmedi. geçmişte var olan bu tür kavgaların hepsine son verdi. kurumunda bir çalışma barışı ve iş disiplini sağladı. yöneticilerine ve çalışanlarına insanca muamele etti ve onlara insanca çalışma koşulları sağladı. tmo nun görevli olduğu piyasaları, doğru kişilerle çalışmak suretiyle mükemmel bir şekilde yönetti.

vebal almayınız
vebal almayınız - 5 yıl Önce

tmo'da yıllarca namusuyla çalışmış insanlara iftira ederken elinizi vicdanınıza koyun. tıpkı sizin olduğu gibi o insanların da aileleri çoluk çocukları var. yıllardır tmo icraatlarindan dolayı piyasalarda hiçbir olumsuzluk yaşanmamıştır. bu gün görevden almaları yapan ayhan karayama daha önce tmo'da genel müdür yardımcısı idi ve görevden aldığı kişilerin atamalarının bir kısmında hem yönetim kurulu üyesi olarak hem de personelden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak bizzat imzası bulunmaktadır. kendisine bir sorun. faruk çelik beyin bunlardan haberi olmadığı kesin. tmo, geçmiş yönetimi sayesinde bugün, ödenmiş sermayesinin kat be kat daha yüksek bir değere sahiptir. depoları ürünle kasası parayla doludur. kişisel kinle hareket etmeyin

TMO ve ekmek israfı
TMO ve ekmek israfı - 5 yıl Önce

ekmek israfı kampanyası sayın cumhurbaşkanımızın talimatı ile yürütülmüş ve bu güne kadar milli ekonomiye 9 milyar tl katkı sağlamıştır. bu kampanya için tmo bütçesinden herhangi bir harcama yapılmamış, faaliyetler sponsorluklar vasıtasıyla yürütülmüştür. genellikle kampanyaya destek vermek isteyen kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde tüm etkinlikler icra edilmiştir. kampanyayı yürüten tüm insanlar devletin bir kuruşuna bile sahip çıkan, haramı helali bilen insanlardır. ülkemizde ekmek israfını önlemek gibi bir misyon yüklenmiş insanlara bile iftira atılmak istenmesini akıl almamaktadır. bu insanların tek tesellisi, ilahi adaletin varlığıdır. kampanyayı yürüten insanlar devletin parasını falan israf etmemiştir. Allahtan korkun.

- 5 yıl Önce

külliyen yalan

- 5 yıl Önce

Mücahit. Bu adamlar paralel falan değil. Bu adamlar Reisimizin adamları. Kafadan yazıp tepemizin tasını attırmayın.
Ekmek israfını bizzat Reisimiz talimatlandırdı. Mücahit sen yapma bari!

bu Adamlar paralelci değil
bu Adamlar paralelci değil - 5 yıl Önce

toprak mahsulleri kurumunda görevdenalınan kişiler paralelci değiller. insaf edin. iftira kandan beterdir derler. bu kin nedir. adamları görevden aldınız hadi. neden yaftalıyorsunuz. istikballerini karartıyorsunuz. somut bir deliliniz var mı. bu devlet söylentiyle iş yapmaz. dayanaksız söylentilere de inanmaz. adamların yaptıkları işlere bakın siz. hepsi de başarılı özverili saygın insanlar. bunlar paralelci falan olsaydı devletten istihbarat gelirdi ve zaten eski genel müdür de bunları görevden alırdı. daha önce görevden alınması için talimat gelen bir kişiyi eski genel müdür görevden aldı zaten aynı sebeplerle. görevden almaların üstünü sağlamlaştırmak için adamlara paralelci demek insaflı değil. yazık günah kardeşim

YETMEZ AMA EVET
YETMEZ AMA EVET - 5 yıl Önce

Şimdi bir husus daha var. Personel dairesi başkanlığı yapan zatın himmet parası adı altında para aldığı kişilerden hangileri şu anda Ajans ve Şube Müdürü bilen var mı? Peki o himmet paralarına ne oldu? Peki iki yaz boyunca oğlunu, kızını evlendiren personel dairesi başkanının Yozgat'daki düğünlerine kimler koştura koştura gitti. Anasının babasının düğününe gitmeyen, halini hatırını sormayan bu zat-ı muhteremler niçin koşa koşa Yozgat'a düğüne giderler ki? Ve düğünden sonra onlara ne oldu? Mesela o düğünlere katılanlardan kaç tanesi müdür oldu taşraya. Ağzımı açtırmayın benim. İki koyun versen kaybedip geri dönecek kaç kişi bu kurumda müdürlük yapıyor bileniniz var mı? AÖF'li paralelcilerin alayı müdür olmuş bu kurumda breh breh breh

istikrarlı yönetim
istikrarlı yönetim - 5 yıl Önce

mehdi ekerin göreve getirdiği idarecilerTmo yu başarılı bir şekilde yönettiler. en küçük bir usulsüzlük haksızlık ve yolsuzluğa müsade etmediler. mehdi Eker de onlara her zaman adaletli olmalarını nasihat etti. başta genelmüdür MESUt bey olmak üzere hepsi de, Allah var hep birlikte güzel işler yaptılar. kurum faaliyetlerini ve çalışma usullerini modernize ettiler, yeni uygulamaları hayata geçirdiler. fındıktan çekilme, ekmek israfını önleme, proteine dayalı alım, randevulu alım, lisanslı depoculuk gibi yenilikleri onlar yaptılar. Allah razi olsun. ama ne yazıkki bu yeniliklerden faydanalan halkımız bugun onların arkasında durmuyor. sessis kalıyorlar. tmo personeli de öyle. insanca muamele gördüler ama bugün tık yok. düşene bir tekme misali


banner151

banner251