TMO personele açıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan sonra Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü'ndeki makam girişi de personel ve ziyaretçi girişine açıldı. Diğer yandan Güvercinlik Tesislerindeki genel müdüre özel salon da personelin hizmetine girdi.

banner255
TMO personele açıldı
banner200

ÖZEL HABER

Toprak Mahsulleri Ofisi'nde (TMO) personelin tepkisini çeken iki uygulamaya son verildi. Genel Müdürlük binasının makam girişi ile Güvercinlik Tesislerindeki 'özel salon' personelin kullanımına açıldı.

TMO'DA YENİ DÖNEM

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan sonra TMO Genel Müdürlük binasındaki makam girişi de personel ve ziyaretçi girişine açıldı. TMO'nun Müdafaa Caddesi üzerinde bulunan makam girişi, eski Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mesut Köse tarafından personel ve ziyaretçi girişine kapatılmıştı.

TMO'da Mesut Köse'nin yerine atanan Ayhan Karayama, dün yeni görevine başlarken ilk icraat olarak makam girişini personel ve ziyaretçi girişlerine açmak oldu. Karayama bu kararı ile TMO'daki 'Genel Müdür' ayrıcalığına son verdi.

GENEL MÜDÜR AYRICALIĞI SONA ERDİ

Diğer yandan TMO'nun Güvercinlik Tesislerindeki tartışmalı salon da personelin kullanımına açıldı. TMO personelinin daha önce yemekhane olarak kullandığı salon Mesut Köse zamanında tadilat yaptırılarak personelin kullanımına kapatılmıştı. Tadilatına ciddi para harcanan salon, Mesut Köse ve özel misafirleri tarafından kullanılıyordu. Bu durum Güvercinlik Tesislerindeki personelin tepkisini çekiyordu.

Ayhan Karayama, göreve gelir gelmez buradaki ayrıcalığa da son vererek mevcut salonu tekrar personelin kullanımına açtı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 13:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

Hemşolar gidince insanlara tüm kapılar açılır oldu. İnşallah en kısa sürede Nizamettin gider ve personel genel müdürlüğünün kapıları hepimize açılır.

NIZAMETTIN AĞA
NIZAMETTIN AĞA - 5 yıl Önce

Personel genel müdürü görevden alınmadığı sürece hiç bir değişimin önemi olmayacak. O makamda oturan kişi önce adam gibi konuşmasını sonra da personelin sorunu ile ilgilenmesini bilecek. Bu ağa ile yardımcıları, derhal alınmalı ve bakanlık yerleşkesine de bir daha sokulmamalıdırlar.

helal olsun karayama
helal olsun karayama - 5 yıl Önce

Tarim bakanliginda bildigin ak parti donemi baslamis oldu. Tigemde tmo da bakanlikta ve bilumum kuruluslarda devletin mali deniz bendeniz domuz donemi bitmis oldu. Makam delileri koltuk sevdalilari amir yalakalari, ziyafetciler, tesbihciler, agalar, kekolar, personelini ezen kendini bi halt sananlar, kayinpederine dahi devletin lojmanini yazlik tahsis edenler, yazligi kisligi audisi vip minibusu olanlar. Her ne kadar asil dunyanin kac bucak oldugunu toprak altinda fareler pamuk tikali yerlerinize girerken gorecek olsaniz da SAYİN FARUK CELİK e sukranlarimizi sunuyoruz. Cok sukur bu derebeylikleri yikti

tmo rumuzlu bak buraya
tmo rumuzlu bak buraya - 5 yıl Önce

Mesutcugunun zamaninda disiplin vardi demek.
Senin disiplin ddediğin 3000 motorlu audi a6 demek mi,
Makam girişlerinin sadece mesutuna tahsis edilmesi demek mi.
Mandiracinin tezgahindan gecmeyenlerin bi yerlere gelememesi mi,
Kendine özel salonlar yaptirmasi mi?
Yerim senin disiplinini mesutun trollugunu yapma. Yalan yanlis konuşma. Kim gidecek kurumdan i.m mi, m.b. mi yoksa k.u. mu? Ayhan beyin giderken altini oyanlar, arkasindan is cevirenler dun ayaklarini yaliyodu. Sen de mi oradaydin

Adam ifadesinin karşılığı
Adam ifadesinin karşılığı - 5 yıl Önce

Daha öncede Sn. Ayhan Karayama ile ilgili yorumumda Adam gibi adam demiştim. Göreve geldiği ilk günden itibaren olumlu icraatlarıyla yaptıkları yapacaklarının teminatı olduğunun göstergesi oldu. Allah muvaffak etsin. Hayırlı düşünen yöneticileri başımızdan eksik etmesin

ÜMİTLİYİZ
ÜMİTLİYİZ - 5 yıl Önce

Sayın Ayhan KARAYAMAN' ın TMO ya genel müdür olarak atanması tüm teşkilatta büyük bir sevinçle karşılandı inşallah bu sevincimiz kursağımızda kalmaz ilk icraatları da sevincimizin kursağında kalmayacağını gösteriyor TMO uzun yıllar çok zaman kaybetti kişiler şahıslar özellikle taşrada ajanslarda kendi krallıklarını kurdular personeli kendi ailesinin hizmetlisi olarak görüyorlar en kısa zamanda buna da dur demek gerekir inşallah bu gibi durumları ufak bir rotasyonla çözerler ve tayin konusuna bir açıklık getirerek biz düzene sokarlar mandıracının güdümündeki adamlar kafasına göre tayin ve kadro değiştiriyorlardı Allah yolunuzu açık etsin tam bir enkaz aldınız sayın genel müdürüm

MAKAMLAR KİMSEYE KALMAZ
MAKAMLAR KİMSEYE KALMAZ - 5 yıl Önce

HANGİ KAMU KURULUŞU OLURSA OLSUN,HANGİ MAKAMLARDA OLURSANIZ OLUN,İYİ BİLİN Kİ MAKAMLAR BAKİ,MAKAM SAHİPLERİ GEÇİCİDİR.MAKAMA GELEN KİŞİ, EMPATİ KURMALI, KARŞISINDAKİ İNSANA, YAPTIĞI İŞE GÖRE DEĞİL, İNSAN OLDUĞU İÇİN, DEĞER VERMELİ.
MALESEF TÜRKİYE DE, BİR ANLAYIŞ VE YANLIŞ BİR UYGULAMA VAR. BAKAN GELİYOR GÖRMESİN, GENEL MÜDÜR GELİYOR ORDAN GİDİN. BURADAN GEÇMEYİN YASAK.BUNLARI HİÇ HOŞ KARŞILAMADIM KARŞILAMIYORUMDA.AMİRLER ÇALIŞANLARIYLA, NE KADAR UYUMLU VE BİRLİKTE HAREKET EDERSE O KADAR BAŞARILI OLURLAR. ASLA İNSANIN İNSANDAN ÜSTÜNLÜĞÜ YOKTUR.ÖNEMLİ OLAN MAKAMIN HAKKINI VERMEK, AYRILDIĞINDA GÜZEL BİR İZLENİM BIRAKMAKTIR.SAYGILAR...

Tebrikler
Tebrikler - 5 yıl Önce

Genel Müdür böyle olmalı.Tebrikler genel müdürüm.Allah daha üst makamlar nasip etsin inşallah.


banner151

banner251