TMO: Hububatta sıkıntı yok!

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 'Sektör Değerlendirme Toplantısı' düzenledi.

banner247
TMO: Hububatta sıkıntı yok!
banner200
banner217

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, başkanlığında 'Sektör Değerlendirme Toplantısı' yapıldı. Sektör temsilcileri, TMO'dan beklentilerini dile getirerek, sektörlerindeki son durum hakkında bilgi verdiler.

Hububatta Sıkıntı Yok!

Toplantıda, Genel Müdür İsmail Kemaloğlu, TMO olarak sektör değerlendirme toplantılarını önemsediklerini ve bu toplantıların politikaların oluşumuna büyük katkı sağladığını vurgulayarak piyasaların yakından takip edildiğini, hububat piyasalarında arz-talep dengesi yönüyle bir sıkıntı öngörmediklerini, arpadaki fiyat hareketine karşılık ithalatla ilgili çalışmalara başlandığını belirtti."

Yeni Depolar Geliyor

Genel Müdür Kemaloğlu, ayrıca TMO'nun depoculuk hamlesi kapsamında özel sektör tarafından 2 milyon 130 bin ton kapasiteli, lisanslı depolama kriterlerine uygun depo yapımı ile ilgili sözleşmelerin imzalandığını ve depoların 2017 sonunda biteceğini, Tarım Kredi ve TMO-TOBB Lisanslı Depoculuk AŞ'nin yapacağı yeni depolarla birlikte bu rakamın 3 milyon tona ulaşacağını ifade etti.

Kaynak: TMO

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarim Kredi
Tarim Kredi - 3 yıl Önce

Tarim Kredi lisanslı depoculugu becerebileceğini Cankiri'da cok güzel ispatladı. Daha buyuk basarilar icin daha fazla depo lazim tabii.

tafsıyem
tafsıyem - 3 yıl Önce

tmo lısaslı depoculuk ozel sektore yaptırcagına bence kendısı depo yaptırıp daha cok alım yapsa daha ıyı olur bence suan fındık tektorunde cıfcı perısan durumda urunleri fıyatları dustu ceneza namazı bıle kıldılar fındıgın bence cıfcıler bugday mısırlarda ılerde aynı sıkıntıyı yasamamak ıcın tmo daha cok alım yapması lazım fındık uretıcılerı suan tmo fındık alımı yapsın fıyatlar yukarı cıksın dıyor

banner248
banner151