" />

TMO Genel Müdürü üzüm üreticisini uyardı: 4 liranın altına satmayın

TMO Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, hızlı bir şekilde üzüm müdahale alımlarına başlayacaklarını belirtti. Üzüm üreticilerini de uyaran Kemaloğlu, "üzümünüzü açığa dökmeyin ve sayın Bakanımızın açıkladığı gibi 4 TL'nin altında satmayın" dedi.

TMO Genel Müdürü üzüm üreticisini uyardı: 4 liranın altına satmayın
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Manisa'da katıldığı bir toplantıda üzüm üreticisine Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) müdahale alımı yapacağı müjdesini vermesi üzerine TMO Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, alım yerlerinde incelemeler yaparak üreticilerin sorunlarını dinledi.

Kısa bir süre önce fındık alımı için görevlendirilen Toprak Mahsulleri Ofisi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nı 4 TL ve üzeri fiyatlar ile alım yapılacağını açıklamasının ardından kuru üzüme de müdahale alımı gerçekleştirmek için çalışmalara hızlı bir şekilde başladı.

ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

TMO Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu beraberindeki heyet ile kuru üzüm alım noktalarına, depolara, bölge borsalarına bir dizi ziyaret gerçekleştirerek çalışmaları yerinde inceledi. Ziyaretleri sırasında borsa yetkililerinden bilgiler alan Kemaloğlu, aynı zamanda alımlarda görev yapacak personele de sorunsuz bir alım gerçekleştirilmesi için gerekli talimatları verdi.

ÜRETİCİLERLE SOHBET ETTİ

Ziyaretleri sırasında bölge ekonomisi açısından önemli değer olan üzümle ilgili incelemelerde bulunan ve üreticilerle sohbet ederek sorunlarını dinleyen TMO Genel Müdürü hâli hazırda var olan sıkıntıların en kısa sürede çözüleceğini, 4 TL'nin eşik bir fiyat olduğunu, TMO'nun da hızlı bir şekilde alım noktalarını belirleyerek önümüzdeki pazartesinden itibaren alımlara başlayacağını, alım miktarı ve ödeme konusunda TMO'nun hiçbir sıkıntısı olmadığını, arz edilen ürünün tamamını alacak şekilde program yaptıklarını söyledi.

LİSANSLI DEPO YAPILMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Kuru üzümdeki sorunlara kalıcı çözüm getirmek için bölgeye lisanslı depo yapılması için de bir çalışma içerisinde oldukları bilgisini veren Kemaloğlu, üreticilerle yaptığı sohbette “TMO olarak hızlı bir şekilde müdahale alımlarına başlıyoruz. Biz alım yapınca tüccar da ister istemez fiyatı yükseltecek. Ürünlerinizi yetiştirirken vermiş olduğunuz mücadelenin farkındayız ve emeğinizin karşılığını almanız için biz de çalışacağız.

ÜZÜMLERİNİZİ SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE ALACAĞIZ

Üzümünüzü açığa dökmeyin ve Sayın Bakanımızın açıkladığı gibi 4 TL'nin altında satmayın.TMO olarak buğday, fındık, mısır, gibi birçok tarım ürününde alımlarımız ve desteklerimiz devam ediyor. Sizlerle de yeni tanışıyoruz. Hızlı bir şekilde depolarımızı kurup üzümlerinizi sağlıklı bir şekilde alacağız. İnşallah sorunlarınız çözüme kavuşacak ve bu konular bir daha tartışılmayacak. Hepimiz için hayırlı olsun" dedi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
tmo
tmo - 4 yıl Önce

kemaloğlu piar çalışmalarına devam ediyor... yürü bea kim tutar seni

banner251