TMO 230 bin ton yüksek kaliteli buğday ithal edecek

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 230 bin ton ekmeklik buğday ithal edeceğini duyurdu.

TMO 230 bin ton yüksek kaliteli buğday ithal edecek
banner200
banner217

Konuyla ilgili olarak Toprak Mahsulleri Ofisi'nden yapılan duyuruda şunlar kaydedildi: “Bilindiği üzere ikili anlaşmalar çerçevesinde AB menşeli 230 bin ton ekmeklik buğdayın ithalat önceliği Kuruluşumuza aittir.

Bu kapsamda üst kalite buğday fiyatlarını dengelemek amacıyla Kuruluşumuzca 13.01.2017 günü AB menşeli yüksek kalite ekmeklik buğday ithalat ihalesi yapılacak olup limanlarımızdan un sanayicilerine bekletilmeden satılacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

akgencliğin 3.40 tan bozdurdugu tiril tiril dolarlar 3.70 ten elin gavuruna gidecek.Nolurdu çiftçiye verseydin?Ama yok olmaz,cok zengin ülkeyiz imf'ye bile borc veriyoruz,para bizde gani

Emanet donla ...
Emanet donla ... - 4 yıl Önce

Buğday... Cennet gibi İç Anadolu Bölgemizde ve Karasal iklimden fırsat bulduğu yerlerde yetişir.Buğday Allah ın insanlara lütfudur,insanlar yüzyıllardır ham besin kaynağını,onu işleyerek sağlamışlardır hatta bizim geleneklerimizde ekmek parası için çalışılır.Amma gelgör ki İTHALAT un önüne set çekilemiyor,acaba yüksek kaliteli buğdayı kendimiz üretemezmiyiz?Yoksa bu teknolojide üretecek gücümüz mü yok?Halbuki eli nasırla çalışan dedelerimiz ve ninelerimiz bunları başarıyorlardı.Adnan Menderes zamanında Türkiye nin şaha kalma nedeni tarımsal ihracattı.Niyetim hükümeti ve bürokratları eleştirmek değil,doğru bundan önceki hükümetler yanlış politikalarla Tarımın belini kırdılar.Fakat hükümet yeni değil!15 senede tohumlar ağaç oluyor!

Ofisçi
Ofisçi - 4 yıl Önce

Turkiyenin AB ülkelerinden yıllık 230 Bin ton ekmeklik bugday satınalma taahhudu var. Ancak 13 Ocak'ta yapılacak ihalede 230 Bin tonluk bir alım yapilmayacak. Ihale edilecek miktar muhtemelen 100 Bin ton civarında olacak.

- 4 yıl Önce

İthal edilecek buğdayın fiyatı ne kadar arkadaşlar. Bilgisi olan var mı ?

bize faydası ne olaak
bize faydası ne olaak - 4 yıl Önce

bu bugdaylar dısarıdan ithal ediline uncu yada fırıncıya faydası ne olacaktır acaba fiatları asagıya mı cekecek yoksa yukarıya mı kime ne faydası olacak acaba bu konuda da bilendirirmisiniz

banner151

banner251