TKDK destekli işletme orcik ihraç edecek!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Elazığ'da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) destekli işletmenin açılışını yaptı. Açılış töreninde işletme hakkında bilgi veren TKDK Elazığ İl Koordinatör Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz, TKDK destekli işletmenin orcik ihraç edeceğini belirtti.

TKDK destekli işletme orcik ihraç edecek!
banner200

Açılış töreninde TKDK Kurum Başkanı Hakan Kalender ve TKDK İl Koordinatör Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz, Bakan Pakdemirli'ye işletme hakkında bilgi verdi. Açılışın ardından Pakdemirli ve beraberindekiler yöresel ürün yapımını inceledi.

ORCİK İHRAÇ EDECEK

Elazığ'ın yöresel ürün kapasitesinin bilincinde olarak bu tür işletmelere çok daha fazla destek vermeyi arzuladıklarını belirten TKDK Elazığ İl Koordinatör Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz, “Bu tesisimiz Nurdane Turan isimli bir bayan girişimciye ait. Burada günde 2 tona yakın orcik, orcik şekeri, pestil, badem şekeri ve lokma gibi yöresel ürün hazırlanıyor. 1 Milyon 310 bin lira yatırım tutarındaki bu tesise TKDK olarak 823 Bin lira hibe desteği sağladık. Yani yatırıma TKDK tarafından yaklaşık yüzde 65 hibe verildi. Elazığ, Ankara, İstanbul, İzmir gibi şehirlere ihraç edilen yöresel ürünlerin önümüzdeki dönemde yurt dışına da ihraç edilmesi planlanıyor" diye konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarim
Tarim - 3 yıl Önce

Sayin bakanim goreve geldiginizde basarili olursunuz diye umudumuz vardi ancak giderek umut tukeniyor. Yillarini tarima vermis yoneticileri atarken turkcelde calismis insan kaynaklari uzmaniyla ne isiniz var turkcele yoneticimi atiyorsunuz bu bakanligin buyuklugunu hala kavrayamadiniz insanlari rencide etmeyi birakin..birimlerinizde yolsuzluk almis basini gidiyor.

banner151

banner251