TKDK’da ‘Paralel Temizlik’

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nda (TKDK) 204 uzman personelin sözleşmesi feshedildi. Kurumdaki paralel yapıya yönelik tasfiye sürecinin devam ettiği kaydedildi.

banner255
TKDK’da ‘Paralel Temizlik’
banner200

ÖZEL HABER

Bastırılan darbe girişimi sonrasında tüm kamu kurum ve kuruluşlarında paralel yapıya yönelik tasfiye süreci başlarken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda da çalışmalar devam ediyor. Alınan bilgilere göre Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nda (TKDK) 204 uzman personelin sözleşmeleri feshedildi.

Ahmet Antalyalı'nın Kurum Başkanlığı'na gelmesiyle birlikte TKDK'da paralel yapıya mensup çalışanlara yönelik başlatılan tasfiye süreci devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda TKDK'nın merkez ve taşra koordinatörlerinin sözleşmeleri yenilenmeyerek 26 yönetici görevden alınırken, ardından kurumda geniş çaplı yabancı dil operasyonu yapılmıştı. Son olarak 204 uzman personelin sözleşmeleri de iptal edildi.

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
DOĞU KARADENİZ
DOĞU KARADENİZ - 5 yıl Önce

2010 dan sonra atanan doğu karadenizdeki yöneticilerin çoğu fetocudur. Eşleri kimlerle bağlantılı bakılsın anlaşılır. kimin eşi hangi üniversitede ve kim onu işe almış incelensin.

dogru bilgi
dogru bilgi - 5 yıl Önce

Arkadaşlar kırsal kalkınmada bildiğim kadarıyla kerem akgündüz den sonra gelen yönetim temizliğe başladı ama yeterli olup olmadığı tartışılır.adli mercilere o dönem sevkler başladı diye biliyorum.

Kriptolar
Kriptolar - 5 yıl Önce

PERSONEL de Eski Bakanın ve bakanlığın karakutusu Kripto Nizamettin bu işin neresinde.Atadiklari ve mudur yaptıkları hep paralelci idi.Beni de paralel kelimesi kullandım diye İlçe Müdürlüğü görevinden Manisa İl Müdürü marifeti ile aldi .

- 5 yıl Önce

orada görev yapıp görevden alınan lami karahan dönemi derhal incelenmeye alınmalıdır

Adalet ariyorum
Adalet ariyorum - 5 yıl Önce

Ahmet. Bey Mersin Tarım ve Kırsal Kalkinmayi Destekleme Kurumu Il Koordinatorlugunden sesleniyorum .Tasoran olarak çalisiyorum haksız şekilde işten cikarildik incelenmesini istiyor işlerimizi iade istiyorum.

TKDK YOZGAT
TKDK YOZGAT - 5 yıl Önce

Yozgat İl Koordinatörlüğünde paralel yapının esas abilerine dokunulmadığı söylentileri dolanmaktadır. Bu kişiler kimler tarafından korunmaktadır. İl koordinatörü tarafından tüm FETO/PDY mensuplarının Koordinatörlük içi birimlerden Yerinden Kontrol biriminde bulunması tesadüfmüdür. Başta İl Koordinatörü olmak üzere yerinde kontrol birimindeki ( Y.B, İ.B E.T Y.K B.B O.E S.B A.E M.A ) kişiler acilen araştırılmalıdır. buradan yozgat valisine ve kurum yetkililerine sesleniyorum.

Müfteriler
Müfteriler - 5 yıl Önce

FETÖ /PDY terör örgütüyle bağlantısı olmadığı halde kriptoların,müfterilerin ve basiretsiz idarecilerin asılsız ve hiç bir delil bulmadıkları halde 21 Temmuzdan bu yana zulmettiklerinizin Allahı elbette asıl hesap gününün sahibidir

kolay gelsin
kolay gelsin - 5 yıl Önce

Ahmet bey ve ekibini yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Kılı kırk yararak karar verdiklerinden eminim. Yolunuz açık olsun Ahmet bey. Dualarımız sizinle


banner151

banner251