TKDK Başkanı Kalender 42 ilde çalışmaları yerinde inceledi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Hakan Kalender, TKDK Hatay İl Koordinatörlüğü'ne çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Kalender, 5 aylık süre içerisinde TKDK'nın hizmet verdiği 42 ilin tamamında çalışmaları yerinde inceledi ve TKDK tarafından desteklenen birçok tesisi ziyaret etti.

TKDK Başkanı Kalender 42 ilde çalışmaları yerinde inceledi
banner200
banner217

Hatay İl Koordinatörü Savaş Özgürsoy ve İl Koordinatörlüğü personeli ile bir araya gelen Başkan Kalender, tamamlanan IPARD-II 3. Çağrı Dönemi ve önümüzdeki çağrı dönemlerinde daha fazla yatırımcının TKDK tarafından sağlanan hibelere başvuruda bulunması için ilde yürütülen çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Kalender, Hatay İl Koordinatörlüğü'ne yaptığı ziyaretin ardından IPARD hibeleri ile hayata geçen, üretim döneminin büyük bölümünde 300 kadına istihdam sağlayan ve ürünlerinin tamamını ihraç eden SEDEFSAN Meyve Paketleme ve Soğuk Hava Deposu tesisini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kalender, 42 ilin tamamında yaptığı incelemelerde, büyüyen Türkiye'nin kalkınmasına katkı sağlamaya devam eden TKDK'nın sağladığı desteklerle tarım ve kırsal kalkınmada değişimi ve dönüşümü sağlamaya devam edeceğini vurguladı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251