TKDK: 12 bin yatırımcıya destek verdi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 2011 yılından günümüze kadar 42 ilde toplamda 12 bin yatırımcıya destek verdi.

TKDK: 12 bin yatırımcıya destek verdi
banner282

Akşam Gazetesi'nden Miray Çimen'in haberine göre, Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı TKDK, yatırımcılara destek vermeye hız kesmeden devam ediyor. Verilen destekler sayesinde bugüne kadar 8.6 milyar lira yatırım yapıldı. 2011 yılından itibaren 42 ilde 12 bin yatırımcıya destek veren TKDK, yatırım kapsamı ve çeşitliliğini arttırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 2011'den et üretimi için 1405 projeye 1.1 milyon lira hibe sağlanırken, yatırım 2 milyar liraya ulaştı. Meyve ve sebzelerin işlenmesi ve pazarlanması için ise 271 projeye 372 milyon lira hibe sağlanırken, yatırım tutarı 846 milyon olarak belirlendi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne desteği ?
Ne desteği ? - 4 yıl Önce

Verdiği desteğin iki katını maaş ve bina kiralarina verdiler . Bunların yaptığı işi tarım müdürlükleri çok rahat yapar. Ülkenin ekonomisi kötüyken bu personel kere fazla maaş verilmesin. Düşsün maaşları!

Hastamızın
Hastamızın - 4 yıl Önce

Kurumun yaptığı güzel işler yazılırken Nereden çıktı maaşlar ? Gel kuruma seni misafir edelim 1 hafta bak maaşlar nasıl hakediliyor mu ?. Ben tarım il , ilçe ve bakanlıkta da çalıştım hiç kimseyi, yaptığı işi eleştirmem ancak aradaki 300-500 lira farkı büyütmenin anlamı yok...

banner151