TİGEM’e ‘Kıyak’ atama!

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne (TİGEM) kaymakam, beden öğretmeni ve sosyologdan sonra şimdi de uzun yıllar milletvekili danışmanlığı yapan ve milletvekili danışmanlığı dışında hiçbir tecrübesi bulunmayan bir isim üst düzey yönetici olarak atandı. Yapılan atama kurumda liyakat tartışmalarını yeniden gündeme getirdi.

TİGEM’e ‘Kıyak’ atama!
banner200

TİGEM'e 2.5 ay önce Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Bakanlık müfettişi Recep Semiz görevden alınarak yerine TBMM'de uzun yıllar milletvekili danışmanlığı yapan ve milletvekili danışmanlığı dışında hiçbir tecrübesi bulunmayan Ali Osman Kıyak atandı.

KAYMAKAM, BEDEN ÖĞRETMENİ, SOSYOLOGDAN SONRA MİLLETVEKİLİ DANIŞMANI!

Tarım ve hayvancılıkta önemli bir fonksiyonu bulunan TİGEM'e, kurum ve sektör tecrübesi bulunmayan isimler atanmaya devam ediyor. Eski Bakanlardan Faruk Çelik döneminde beden öğretmeni, Ahmet Eşref Fakıbaba döneminde de sosyolog bir isim TİGEM'e genel müdür yardımcısı olarak atanırken şimdi de genel müdür yardımcısı olarak milletvekili danışmanlığı dışında hiçbir tecrübesi bulunmayan bir isim atandı.

KARARNAMESİ YAYINLANMADAN GÖREVDEN ALINDI

TİGEM Genel Müdür Yardımcıları Üzeyir Tekin ve Halil İbrahim Özbayat, geçtiğimiz Eylül ayında TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece tarafından görevden alınmıştı. Görevden alınan genel müdür yardımcılarının yerine ise TİGEM eski APK Daire Başkanı Sait Kocabay ile Tarım ve Orman Bakanlığı müfettişi Recep Semiz atanmıştı. Eylül ayında yapılan bu atamaların kararnamesi daha yayınlanmadan Genel Müdür Yardımcısı Recep Semiz geçtiğimiz gün görevden alındı.

KIYAK ATAMASINI BU FOTOĞRAFLA DUYURDU

Görevden alınan Recep Semiz'in yerine ise Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu'nun özel kalem müdürü ve TBMM'de uzun yıllar milletvekili danışmanlığı yapan Ali Osman Kıyak atandı.

YAA BİSMİLLAH

TİGEM'e Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Ali Osman Kıyak, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “TİGEM Genel Müdür Yardımcısı olarak bugün görevime başladım. Allah güzel hizmetlere vesile kılsın. Bize güvenen değerli Tarım ve Orman Bakanımız sayın Bekir Pakdemirli'ye değerli Bakan Yardımcımız Mustafa Aksu'ya, değerli Genel Müdürümüz Ayşin Işıkgece'ye teşekkür ederim. Yaa Bismillah" dedi.

TİGEM YÖNETİM KURULU TOPLANAMIYOR

Diğer yandan genel müdür yardımcılarının kararnamesi yayınlanmadığı için TİGEM yönetim kurulu aylardır toplanamıyor. Eylül ayında atanan Sait Kocabay ile görevden alınan Recep Semiz'in kararnamesi yayınlanmamıştı. Genel müdür yardımcılığı kadrosunun birisi de boş bulunuyor. Dün ataması yapılan Ali Osman Kıyak'ın kararnamesinin yayınlanıp yayınlanmayacağı da merak ediliyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 15:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yazık
Yazık - 3 yıl Önce

Ülkeye ve ülke tarımına yazık oluyor. Yazıklar olsun sana bakanlık.

Çok yazık
Çok yazık - 3 yıl Önce

son 2 yıldır bu bakanlıkta "Liyakat, başarı, ehliyet, sorunları çözme, gelecek vs" gibi gündem yok; sadece eşe-dosta koltuk ayarlama var.

Yazık
Yazık - 3 yıl Önce

Tarm bakanlığını yönetenlerTiGEM bir tarım kuruluşu.Hala öğrenemedizmi?Beden eğitimi öğretmeni,sosyolog,imam,polis,maliyeci bir türlü tutturadınız.Bu kurum deneme tahtasımı?sizin egolarınızı tatmin edeceğiz bir kurummu?uğraşıyorsunuz batırmak için ha gayret.

SEMİZ
SEMİZ - 3 yıl Önce

Recep SEMİZ, teftişlerde kinli ve subjektif davranan ve beddua alan birisidir. Müfettişliği beceremeyen biri, gn müdür yardımcılığını hiç beceremez. Allah’ın adaleti büyüktür. Sen kul hakkını basit bir şey mi sandın Recep efendi???

kıyak
kıyak - 3 yıl Önce

kıyak iş! Tarım Bakanlığında bu işi yapacak eleman yoktu zaten!

Niyaziiii
Niyaziiii - 3 yıl Önce

Ne güzel ya milletin anası ağlasın ünv te bitirsin diye birileri mektupla parayla okul bitirsin sonra hooooop tepeye. Sonra sektör niye böyle yorum yazarken Allah rızası için ne yazıyor diye bir dünün. Yaptığınız saçmalığın farkına varın

- 3 yıl Önce

Bu ülkede tarımcı yokmu 2 ineği 3 ağacı olan tarımcımı. Yazık oluyor. Veteriner hekimi al yerine başka meslekten ata. Sayın cumhurbaşkanım. Bunlardan haberiniz varmı.
DAHA ÇOK SOĞAN SAYARIZ. Kişilerle işimiz olmaz ama İlahiyatçının polisin sosyoloğun ne işi var tarımda. Yapmayın koltukları başka yerde paylaşın

Alınterim emek
Alınterim emek - 3 yıl Önce

Bu kurumda kul hakkı var. Alınterim bilen bunu derken. Birileride İyiki açıköğretim var diyor. İlahiyatçı yı boşuna atamamışlar bol fatihaya ihtiyaç olacak sanırım bu kurumda.


banner151

banner251