TİGEM’de beden öğretmeni görevden alındı yerine sosyolog atandı!

Öğretmen ve sporcu bir geçmişi bulunan TİGEM Genel Müdür Yardımcısı Salih Başparmak, görevden alınırken yerine sosyolog Üzeyir Tekin getirildi. Tarım sektörünün en önemli girdilerinden olan sertifikalı tohumluk ve üstün vasıflı damızlık gibi materyalleri üretmekle görevli olan TİGEM'e sektör dışından atamaların yapılması dikkat çekiyor.

TİGEM’de beden öğretmeni görevden alındı yerine sosyolog atandı!
banner282

Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik döneminde TİGEM'e Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Salih Başparmak, görevden alınarak Bakanlık Özel Kalemine görevlendirildi. Yerine ise eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker döneminde Bakanlık Müşavirliğine getirilen ve Eker'in siyasi danışmanlığını yapan sosyolog Üzeyir Tekin atandı.

Faruk Çelik döneminde öğretmen ve sporcu bir geçmişi bulunan Salih Başparmak'ın TİGEM'e Genel Müdür Yardımcısı olarak atanması eleştiri konusu olurken, yerine yine sektörün dışından bir sosyoloğun atanması dikkat çekti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 01:46
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
volkan
volkan - 4 yıl Önce

volkan bey müsteşar oldu sayılır koca bakanlığın ipleri eline verildiğinin kanıtıdır. Tarıma dışardan gelmiş eski dönemden hesaplaşma derdinde birine bu kadar yetki verilir mi nerede mazlum dostu nerde adalet

Liyakat
Liyakat - 4 yıl Önce

Cumhurbaşkanı dün üniversite dernek toplantısında atamalarda işin ehline ve liyakat sahibi olan kişilere verilmesi gerektiğinin soylemesine rağmen bu tür atamalar devam ediyor.

Sosyoloji-Toplum-Sürü bilimi
Sosyoloji-Toplum-Sürü bilimi - 4 yıl Önce

Ben bilirim neden böyle olduğunu ilk önce beden öğretmeni alındıki çiftliklerdeki çalışanları ve hayvanları fiziken kuvvetlendirmek için,şimdi de sosyolog verildi ki ruhi yönleri ikili ilişkileri kuvvetlendirmek için bir olacaz diri olacaz hep birlikte TİGEM olacaz.

Sosyolog
Sosyolog - 4 yıl Önce

O kadar veteriner hekim ziraat mühendisleri gıda mühendisi su ürünleri varken sosyolog ne anlar bu işlerden arkadaş kendimi öldürecek sonra saha da çalışanlardan ipe sapa gelmez şeyler istiyorlar

Hayırlı Olsun
Hayırlı Olsun - 4 yıl Önce

Bu Bakanlığa meslek dışında her branj'tan sözde brokrat atanıyor bir tek meslekten atanması yasak adeta :) Aslında bir kurumun ciddiyeti aha burdan belli .Bu Atamalar Resmen GTHBakanlığında bunca yıl saha da çiftçiyle üreticiyle omuz omuza üretime destek veren teknik personele idarecilere hakarettir .Yazıktır, günahtır bir camianın onuru bu kadar ayaklar altına alınamaz Allah sizi ıslah etsin başka da bir şey demiyorum Sayın Cumhurbaşkanım Bakanlık Resmen oyuncağa çevrildi bilesin ....

Saka olmali
Saka olmali - 4 yıl Önce

Ne gerekceyle boyle bir atama yapimis aciklasinlar,bizden sosyolog olmadigi gibi tarimada sosyolog ne ise yarar.Kotu gidiyor diyoruz ya bugunu de aramayiz umarim.

olacağı bu
olacağı bu - 4 yıl Önce

Tarım bakanı doktor, genel müdür kaymakam,atanan sosyolog,birde 16 yıldan beri sözde hayvancılık gn md yardımcısı verdiği zarar dudak uçuklatır sonra diyoruz ki tarım neden gelişmiyor. Kabile ile yönetilen yerlerde bile olmaz çöküyoruz,batıyoruz ALLAH korusun.

- 4 yıl Önce

Sayin Cumhurbaskanimizin bunlardan haberi yokmu.


banner151