TİGEM Sudan’da soya ve pamuk üretimi yapacak!

TİGEM'in Sudan'da yapacağı tarım faaliyetleri belli olmaya başladı. TİGEM ile Zadna Uluslararası Yatırım Şirketi arasında imzalanan 'Ortak Üretim ve İşbirliği Protokolü' kapsamında bu yıl Sudan'da 210 bin dekar alanda pamuk ve soya üretimi yapılacak.

TİGEM Sudan’da soya ve pamuk üretimi yapacak!
banner200

Türkiye'nin ithal ettiği tarım ürünlerinin TİGEM tarafından üretilebilmesi için önemli bir anlaşma imzalandı. Zadna Uluslararası Yatırım Şirketi ile TİGEM arasında “Ortak Üretim ve İşbirliği Protokolü” anlaşması yapıldı.

İmzalanan protokole göre Sudan'ın tarımsal üretim potansiyelinin ortak yönetim anlayışıyla en etkin şekilde açığa çıkarılması hedefleniyor. Proje kapsamında bu sezon 210 bin dekar alanda (50 bin feddan) soya ve pamuk üretimi yapılacak.

Türkiye'nin ithal ettiği tarım ürünlerinin TİGEM tarafından üretilmesinin amaçlandığı protokol ile Genel Müdürlüğün özel sektör yatırımlarına öncülük ve faaliyetlerini sevk ve idare etmesi hedefleniyor.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Sen güzelim arazileri bilgisiz insani götur basina koy SIVAS ULAŞ TIGEM MÜDÜRÜNÜ ARAZIYI OLSUN HER SEYİ MAF EDIYO GİT SUDANDA EKIM YAP toaf enterasan

banner151

banner251