TİGEM'de lifli bitkiler toplantısı

Türkiye'de lifli bitkilerin üretimi konulu toplantılar devam ediyor. Konuyla ilgili dördüncü toplantı TİGEM'de yapılırken, toplantıya Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu da katıldı. 

TİGEM'de lifli bitkiler toplantısı
banner200

Günümüzde lifli bitkilerin üretiminin değerlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıların 4.’sü, TİGEM Genel Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde düzenlendi.

Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın değerlendirmelerinin ardından gündeme alınan lifli bitkilerin endüstriyel ve çok yönlü bir temelde değerlendirildiği toplantıya, TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece’nin yanı sıra Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu; Tarım ve Orman Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, TÜBİTAK MAM, 19 Mayıs Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi temsilcileri, kağıt-tekstil-gıda-yem sanayi özel sektör yatırımcıları ile Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Özgür Güven ve TAGEM Genel Müdür Yardımcısı İhsan Emiralioğlu katıldı.

Genel Müdürü Işıkgece’nin açılış konuşması ile başlayan toplantıda, lifli bitkiler konusunda bu zamana kadar geçen süre zarfında yapılan çalışmalar değerlendirildi ve bundan sonra yapılacaklar konuşuldu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 23:54
YORUM EKLE

banner251