TARMAKBİR üyeleri Almanya’da fabrikaları gezdiler

Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) üyeleri 14-20 Mayıs tarihleri arasında Almanya'ya teknik bir gezi düzenledi.

TARMAKBİR üyeleri Almanya’da fabrikaları gezdiler
banner200
banner217

14-20 Mayıs 2017 tarihleri arasında TARMAKBİR'in organizasyonuyla Almanya'ya teknik gezi düzenlendi. 19 firmadan 35 katılımcının iştirak ettiği program kapsamında John Deere (2) (Traktör ve biçerdöver / hasat makinaları), Amazone (2) (toprak işleme ve ekim makinaları), Claas (Yeşil yem hasat makinaları), Lemken (Toprak işleme, ekim ve ilaçlama makinaları) ve Krone (Yeşil yem hasat makinaları) fabrikaları ile Deula'nın (Alman Tarım Teknolojileri Eğitim Enstitüleri Birilği) Nienburg şehrindeki bir enstitüsü ziyaret edildi.

Tarmakbir Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Önal, programla ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: “Sektörel yurt dışı gezilerimizin dördüncüsünü yine Almanya'ya gerçekleştirmiş olduk. Bu gezimizde özellikle Alman Tarım teknolojileri Eğitim Enstitüleri Birliği, Deula'da duyduklarımız, gördüklerimiz bizi çok etkiledi. Deula'nın verdiği teknik gelişim eğitimlerinin, kursların çok az bir kısmı Türkiye'de de farklı programlar dahilinde veriliyor ama bunu Deula kurgusu ile yapmamız çok önemli. Biz, Tarmakbir olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız. Devletimizin ve ilgili kurumların da bu işte önder olması, paydaş olması şart."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251