"Tarımsal kalkınmanın katkı sağlamasını istiyoruz"

Hitit Üniversitesi ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çorum İl Koordinatörlüğü işbirliğinde yapılması plânlanan çalışmalar hakkında genel değerlendirme ve istişare toplantısı düzenlendi.

banner282

Toplantıya HİTÜ Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, TKDK Çorum İl Koordinatörü Mustafa Mansur Yalvaçer, Alaca Avni Çelik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Metin Uçar, TKDK Çorum İl Koordinatörlüğü personeli, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Alaca Avni Çelik MYO'nun ilgili öğretim elemanları katıldı.

Toplantıda, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun genel çalışma prensibine ilişkin bir sunum yapan TKDK Çorum İl Koordinatörü Mustafa Mansur Yalvaçer, kurum tarafından tarım, hayvancılık ve yenilenebilir enerji başta olmak üzere verilen destekler konusunda bilgi paylaşımında bulundu.

Rektör Alkan ise Üniversite bünyesinde yer alan birimlerin, eğitsel faaliyetlere ek olarak Çorum ve bölgesindeki ilgili kamu ve özel sektörleriyle bir araya gelmesi için gayret ettiklerini ve bu konuyu çok önemsediklerini söyledi.

Bu kapsamda Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu ile İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi'nden TKDK'nın faaliyet alanları kapsamında çalışmaları olan öğretim elemanlarıyla bir araya gelindiğini vurgulayan Rektör Alkan, “Amacımız Üniversitemizin beyin gücü ile ilimizin tarım ve hayvancılık alanında daha fazla ilerlemesine katkı sağlamak.” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE