Tarım ve Orman büyük bir bakanlık haline geldi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk ve Yönetim Kurulu üyelerinin de yer aldığı sendika temsilcileriyle düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Tarım ve Orman büyük bir bakanlık haline geldi!
banner200

Konuşmasında, tarım ve orman sektörünün ülkemiz ve milletimiz için hayati derecede bir öneme sahip olmasının yanı sıra uluslararası alanda da önemli bir güç haline geldiğini belirten Bakan Pakdemirli bu sektörlerin alternatifi bulunmayan bir faaliyet alanı olduğunu söyledi.

Sektördeki gelişmeler, projeler ve çalışmalar hakkında da konuklarını bilgilendiren Pakdemirli, Bakanlık olarak tarım sektörünün daha da büyümesi için tüm paydaşlarla birlikte çalışmaların geliştirilerek sürdürüleceğini kaydetti. Tarım ve Orman Bakanlıklarının birleşmesiyle çok büyük bir bakanlığa dönüşen Tarım ve Orman Bakanlığı ile çalışanların sorunlarının tespiti için sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bilgi alış verişinde bulunmanın sorunların çözümü noktasında çok önemli olduğunu dile getirdi.

“Ülkemiz, Milletimiz ve Çalışanlarımız İçin Yapılacak Tüm Güzel İşlerde Yer Almaya, Katkı Sunmaya Hazırız”

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk de yaptığı konuşmasında; iki bakanlığın birleşmesiyle devasa bir bakanlığa dönüşen ve bu sebeple hem personel sayısı hem de iş yükü artan Tarım ve Orman Bakanlığı'nın elzem ve bir o kadar da ağır bir sorumluluk taşıdığını kaydetti. Öztürk; “Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu'nun yetkili sendikası Toç Bir-Sen olarak her zaman olduğu gibi bundan sonra da; ülkemiz, milletimiz ve çalışanlarımız için yapılacak tüm hayırlı, doğru ve güzel işlerde yer almaya, katkı sunmaya hazırız” diyerek Bakan Pakdemirli'ye başarılar diledi.

Genel Başkan Öztürk konuşmasının ardından Bakan Pakdemirli'ye Toç Bir-Sen Genel Merkezince hazırlanan Tarım ve Orman Bakanlı çalışanlarının sosyal ve özlük hakları ile tarım-orman sektörünün sorunları ve çözüm önerilerine ilişkin hazırladıkları raporu sundu. Öztürk yaklaşık 40 akademisyenin katımıyla gerçekleştirilen tarım sektörünün dününün, bugününün ve yarınının çözümlemeli olarak ele alındığı “2023-2071 Vizyonuyla Toç Bir-Sen Tarım Kongresi” kitabını da Bakan Pakdemirli'ye takdim etti.

Bakan Pakdemirli de Genel Başkan Öztürk tarafından kendisine iletilen raporu titizlikle inceleyeceklerini belirterek hem rapor hem de tarım kitabı için Toç Bir-Sen heyetine teşekkür etti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
PERGEM GERÇEĞİ
PERGEM GERÇEĞİ - 3 yıl Önce

Personel Genel Müdürlüğünün düzeltilmesi, dizayn edilmesi hususu da aklınıza geldi mi sayın sendika başkanı? Bakana verdiğiniz raporda personel gn müdürlüğünün yıllardır hantal çalıştığını daha doğrusu hiç çalışmadığını, aynı şahısların şube müdürü, apk uzmanı, daire başkanı, gn müdür yardımcısı ünvanlarında yıllardır görev yapmalarına karşın hiç bir iş yapmayıp robotlaştıklarını artık görün. İnsan kaynakları yönetiminden anlamayan bu hacı abilerimizin kökten o binadan boşaltılmaları lazım.

Liyakat
Liyakat - 3 yıl Önce

Özellikle Devlet kademelerindeki liyakatsizliğin en büyük sorunu şu anda malesef Sendikalardır.Öyleki asıl varoluş misyon ve vizyonundan uzaklaşmış,tüm teşkilatlarda ki personel ve yönetici tayin ve atamalarında bir numaralı yetkili organ haline gelmiştir.Benden olsun mantığıyla Ne kadar ehliyetsiz,liyakatsiz yönetici varsa araştırılsın malum sendika üyesi çıkıcaktır bu inkar edilemez gerçektir.Personel tayinlerinde malum sendika üyesi olmayan herkezin dilekçesi çöpe atılmaya layık kağıt parçasıdır.Devletimizi inanılmaz yük getiren sendika aidatları acaba nerelere kullanılmaktadır?Sendika denetimlerini kimler yapmaktadır?

Komik
Komik - 3 yıl Önce

Tarım ve hayvancılık sektörünün çöküş etkenlerinden birisi çok muhterem sendikacılar, bakan beyi de umarım yanılmaz, ülke tarımı ve hayvancılığı için bu güne kadar bakanlığa bir proje sunmuşlar mı, bakan bey bir buna baksın,

Olmazz
Olmazz - 3 yıl Önce

Sendikanınızdan bi çacık olmaz kontrol hizmetleri ilave ödemesini bile beceremediniz.yeni bakanı bari yanlış yönlendirmeyin

Tarim
Tarim - 3 yıl Önce

Ilce mudurunun gorusune katiliyorum yapilanma personel genel mudurlugunden baslamali cunku size hata yaptirabilirler

Yönetici Rotasyonu ve Entrika
Yönetici Rotasyonu ve Entrika - 3 yıl Önce

1.Bu toplantıda 4 sendika vardı.
2.Maaşlar olmayan enflasyon karşısında eridi.
3.Malum müdürler ve bunları koruyanlar olduğu sürece paralel yapı bitmez.
4. Paralel kadro devleti ele geçirirken sendikaların rolü varmıydı?
5.Eski genel müdür ve eski sendika genel başkanı hakkında bir gelişme varmı?
6.Adalet ve iş barışı istiyoruz.

BAŞKANIM DA BAŞKANIM
BAŞKANIM DA BAŞKANIM - 3 yıl Önce

Adı başkan olsun yeter ki... Sendika başkanı, kooperatif başkanı, birlik başkanı, dernek başkanı, oda başkanı vesaire vesaire... Ey tarım bakanı; senin sınavla atanmış bu ülkenin ziraat, veterinerlik fakültelerinden mezun olmuş ve yıllarını tarıma adamış İlçe ve şube müdürlerin yok mu? Bu kadar mı kör oldu gören gözler? Etrafınızdaki kalın kafalı bürokratlarınızın bizi duydukları, işittikleri yok, bari bir kez olsun bizimle de bir toplantı yapın da size uzun uzun anlatalım herşeyi...

Paralelciler
Paralelciler - 3 yıl Önce

Sendikaların yıllardır personel atamalarına karıştığı bir ilden bir ile atamalarda malum sendika üyesi olanlar atama yaplır değilse yapılmaz..insanlar atama yaptırmak için mecburen malhm sendikaya zoraki üye olmak zorunda kalmaktadır..bu nereye kadar gidecek.. ..malum sendika bakanlıkta paralel personel müdürlüğü kurarak tüm atamalara yıllardır müdahale etmektedir..yine aynı sendika illerdede paralel müdürlükler kurarak tüm personel işlerine müdahale etmektedir..bu yapılanma açık bir şekilde sendika adı altında yürütülmektedir..bunlar özlük haklarından çok personel içlerinde yapılanmaya harcamaktadırlar tüm enerjilerini...acaba neden??????


banner251