" />

Tarım Kredi üretim planlaması yapacak

Türkiye Tarım ve Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, "Tüketime endeksli olarak üretim planlaması noktasında ciddi bir hazırlığımız var" dedi.

Tarım Kredi üretim planlaması yapacak
banner200

Türkiye Tarım ve Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, üretici ile tüketici arasında doğru bağlantı kurmanın önemine işaret ederek, "Tüketime endeksli olarak üretim planlaması noktasında ciddi bir hazırlığımız var. İnşallah önümüzdeki dönemde Tarım Kredi ve Tarım Kredi şirketlerini net ve belirgin şekilde alanda göreceksiniz" dedi.

Yaklaşık 1 milyon üyesi olan bir kooperatif olarak sözleşmeli çiftçi modelini Türkiye'de hakim kılmayı hedeflediklerini ifade eden Fahrettin Poyraz, "Bu şekilde de özellikle üretilen ürünün değerinde alınmasını ve tüketiciye ulaştığı zaman da makul fiyatlarla tüketiciye ulaşması noktasında iyi bir misyon üstleneceğiz. Daha agresif demeyelim ama belirleyici olma noktasında iddialı bir çalışmamız olacak" diye konuştu.

Ürün ve üretim planlaması noktasındaki kopukluğa dikkat çeken Poyraz, "Bir taraftan vatandaş üretici olarak 'ürün para etmiyor' diye şikayetçi diğer taraftan da tüketici de 'niye ürünü bu fiyattan alıyoruz' diye şikayetçi. Aslında biraz ürün ve üretim planlaması yapma noktasında çalışmamız lazım. Üretici ile tüketici arasında doğru bağı kurabilirsek eminimki üretici de üretiminde memnun olacak, tüketici de makul fiyatta kaliteli ürünü alma imkanına sahip olacak. Biz de bu anlamda hem iç hem de uluslarası piyasada ülke ve dünya ekonomisine olumlu katkı sunma hedefindeyiz" dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Inegollu
Inegollu - 3 yıl Önce

Once adresini yazki karsina gelelim. Ben yenimahalledenim. Sen gel istersen. Evet irfan zamaninda en yakin dostunu sirtindan vurup yonetime Sakince girdi. Murat kumas istifa edince bakan beyden gidip girevi istedi. Git kendine sor o da bunu soyler. Bosuna don kisot silahsorlugu yapma

Cevap
Cevap - 3 yıl Önce

Secimlerde Ankara ya beraber geldikleri dogrudur. Ancak kurulan tuzakdan haberi yoktu sakin in.. Ayan ın video konferansına ihsan kalkavan a odenen para vb bir cok konuda imzası var.. 5 trılyon ciftcinin parasını reklam şirketine verdiler. Bunların hepsi Reis e verildi.. Karsısına cıkan varmı goruraun secimde.. Ayrııca Görev süresi bitince yani seçimlerdem sonra da İnegol e de gelicez merak etme..

Cevap
Cevap - 3 yıl Önce

Analizi bozuk gubreler , adrese teslim ihalelerde imzasi olan ilk baskan oldugu dogrudur. Video k9nferans sistemi icin 550 bin dolar ciftcinin parasini tek firmaya verdiler. Onun imzasi var. Herkesde cep telefonu varken gereksiz bi harcamaydi. A.k nin Gitmedigi kanada almanya gezisinin ceza parasini da ciftciye odettileer. Istanbullines ihalesini beceremediler.20 binlik yarismaya 660 bin parayi ben vermedim. Ilk gensoruyu da hukumet tarim krediden yedi.Hic bir olaya aciklik getiremediler. youtube dan Ac meclisdeki o gorusmeleri dinle sonra elini vicdanina koy.. El insafffff. EDEP YAHU

Cevap
Cevap - 3 yıl Önce

Suurlu olun. Mr Kalpakci gibi rezil.olmayin

Faruk beyin atadigi
Faruk beyin atadigi - 3 yıl Önce

Faruk beyin doneminde bakanbasdanismani Ali Koyuncu tarafindan oraya baskan atandirilan basarili !!! inegolluye genel kurulda basarilar.

- 3 yıl Önce

ınegol luyu faruk bey atamadı .irfan güvendi dönemınde yön krl üyesi oldu. daha sonra 2 yıl gecti başkanlıga getirildi. Çünkü Yönetimin içinde en tecrübeli kendisi. 10 yılın üstünde balıkesir bölgede yönetim kurulu başkanlığı yaptı.hiç merak etme ceketini koysa ortaya seçimleri kazanır. varsa aksini idda eden gelsin karşısına.

Inegolluye
Inegolluye - 3 yıl Önce

Külcü başkan M.Kumaş yönetiminde Bşk. Vk. İdi. Yeni mahallede olduğuna göre sende istediğini alamayıp başkana sallayanlardansın. Seçilmeye gelince Külcü başkanı ne seçilmesine yardım edebilirsin , nede engelleyebilirsin. Başkanın o makamı istediğinde tekrar seçilebilecek gücü de vardır.

- 3 yıl Önce

benim degil yiyorsa bşk karşisına cık, yenimahalle den olsan ne olacak birader. bize sökmez. sakin de biliyordu meark etme, beraber geldiler ankaraya. görev falan istemedi irfan kendini kurtarmak adına bursadan bakan olunca murat kumaş istifa ettirip inegol luyu bşk yaptı. ama o harekette kurtarmadı irfani. bşk ne kadar dogru vede mertce duruşun varki bunlar catlıyor. ceket koydu varmı karşısına cıkan.. yenımahalleli don kişot yıyorsa gel ınegol e bekliyoruz


banner151

banner251