Tarım Bakanlığında sendikal mücadele ısınmaya başladı!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndaki sendikal mücadele ısınmaya başladı. Hak-İş'e bağlı Öz Orman-İş Sendikası, geçtiğimiz günlerde Türk-İş'e bağlı Tarım-İş Sendikası'na karşı Bakanlıkta örgütlenme mücadelesini başlatmıştı.

Tarım Bakanlığında sendikal mücadele ısınmaya başladı!
banner282

Öz Orman-İş Sendikası, Tarım-İş Sendikası tarafından ortaya atılan 'menfaat sağlanıyor' iddialarına karşı bir açıklama yaparak sert bir dille eleştirdi.

Öz Orman-İş Sendikası'ndan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında çalışan tarım emekçilerimizin Öz Orman-İş Sendikası'na geçişleri hızlanarak devam ederken, emekçilerimizin Öz Orman-İş'e gösterdiği teveccüh, bu işçilerin eski sendikası olan Tarım-İş'te paniğe yol açtı.

İşçilerin Öz Orman-İş'e geçişlerini durdurmak isteyen Tarım-İş, işçiler arasında, 'Öz Orman-İş, kendisine geçişe öncülük edenlere menfaat sağlıyor' dedikodusunu yaymaya başladı.

Öz Orman-İş, kirli işlerin içinde yer almaz ve bel altı vuruşlarla ilgilenmez. Menfaat sağlama iddiasında bulunanlar, aynaya bakmalıdır. Dedikoduculara tavsiyemiz 23 Ağustos 2016'da Tarım-İş Genel Merkezinde yaşanan ve 'paylaşım kavgası'na dayanan silahlı saldırıyı hatırlamalarıdır”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
belden aşağı sendikacılık
belden aşağı sendikacılık - 4 yıl Önce

yalanlarla, dolanlarla sendikacılık olmaz. taraflı gazetecilikde olmaz. üyeleri baskıyla, yalanlarla kendi saflarına çekip kandırmakmıdır sendikacılık. öz orman ilk önce orman işçilerinin ücretlerini tarıma getirsin sonra tarımda örgütlensin.

- 4 yıl Önce

Sendika yöneticileri müdürülük peşinde koşmayacağına göre bu sendikanın başarılı olma ihtimali yüksek görünüyor. İşçi kardeşlerime hayırlı olsun.

banner151