" />

Tarım Bakanlığı’na TİGEM örneği!

Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında çalışanlara TİGEM'i örnek göstererek, “Tarım teşkilatında çalışan emekçilerimizin TİGEM'de olduğu gibi ekonomik ve sosyal haklarını iyileştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Tarım Bakanlığı’na TİGEM örneği!
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının taşra teşkilatında çalışan yaklaşık 10 bin işçi adına yürütülen örgütlenme mücadelesinde TİGEM örneği gündeme geldi. Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, TİGEM'de 2013'den itibaren toplu sözleşme imzalamaya başladıklarını belirterek, TİGEM çalışanlarının eski sendikalarında kalmaları durumunda bugün yaklaşık bin lira daha düşük maaş alacaklarını iddia etti.

ÇALIŞANLARIN EKONOMİK VE SOSYAL HAKLARINI İYİLEŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ

Aslan, şunları kaydetti: “TİGEM emekçilerinin 2012 yılında en düşük brüt aylık ücreti 1356 liraydı. Bu işçilerimiz eski sendikalarında kalmış olsalardı, bugün alacakları aylık brüt ücret 2952 TL olacaktı. Oysa TİGEM emekçisi Öz Orman-İş'i seçtiği için, imzaladığımız başarılı sözleşmelerle bugün en düşük aylık brüt ücret 3835 TL'ye ulaşmıştır. Bu, TİGEM işçilerimiz adına önemli bir kazanımdır. Şimdi aynı şekilde, Tarım teşkilatında çalışan emekçilerimizin de ekonomik ve sosyal haklarını iyileştirmeyi hedefliyoruz."

TEMSİLCİ EĞİTİM SEMİNERİ BAŞLADI

Öz Orman-İş Sendikası'nın Temsilci Eğitim Seminerleri, Ankara'nın Haymana ilçesinde başladı. Her yıl gerçekleştirilen Temsilci Eğitim Seminerleri, bu yıl 2 grup halinde yapılacak. Seminerlere, Öz Orman-İş Sendikası'nın Türkiye genelinde örgütlü olduğu işyerlerindeki toplam 800 civarında işyeri temsilcileri katılacak.

YÜZDE 70'İNİ TEMSİL EDİYORUZ

Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, Öz Orman-İş'in, tarım ve ormancılık iş kolundaki sendikalı işçilerin yüzde 70'ini temsil ettiğini de hatırlatarak, "Amacımız, Tarım Teşkilatı çalışanlarını da bünyemize katıp, iş kolumuzdaki temsil oranımızı yüzde 90'ın üzerine çıkarmaktır. Böylece, iş kolumuzdaki emekçilerimizi daha güçlü şekilde temsil etme fırsatı bulacağız. Bu da, emekçilerimizin daha fazla hak elde etmesine imkân sağlayacaktır" dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Tigem karmi ediyor. Iscilik maliyetinin giderler icindeki payi nedir metak ettim. Bilen varsa yazabilirmi

banner251