TAR-GEL Tarih Oluyor

Kısa adı TAR-GEL olan Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi, yarın imzalanacak protokolle tarih oluyor. TAR-GEL konusu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda uzun süredir tartışma konusuydu. Özellikle çalışanların, çalışma şartları tepki çekiyordu.

TAR-GEL Tarih Oluyor
banner282

ÖZEL HABER

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile yetkili sendika Toç Bir-Sen arasında yarın TAR-GEL çalışanlarının mesleki ve özlük haklarının diğer personel ile eşitlenmesine ilişkin protokol imzalanacak. İmza töreni saat 10.00'da Bakanlıkta yapılacak.

İmzalanacak protokolle birlikte, TAR-GEL kapsamında çalışan 10 bin veteriner hekim ve mühendis, bundan böyle 4/A'lı emsal meslektaşları gibi eşit özlük mesleki haklarda çalışacaklar.

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Bakanlıkta kronikleşen TAR-GEL sorununun yarından itibaren tarih olacağını belirterek, bu konuda verdikleri destekten dolayı Bakan Çelik'e teşekkür etti.

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
biz insan değilmiyiz
biz insan değilmiyiz - 6 yıl Önce

biz yıllarca oku ünv bitir dersanelerden KPSS çalış sınavı hakkınla kazan torpilsiz olarak tercih edilen yere atan düzen kur şimdi targel Dediğiniz acaba bunları gördümü Mutlaka iyi Şartlarda çalışsınlar ama Sap ile samanda karışmasın

genelge
genelge - 6 yıl Önce

sayın sendika yetkilileri bunu zafer diye bildiriyor. 10 bin üye iştah kabarttı tabi ama bin de birini genelge kaldırmak için yapmadı yazıktır yani işin şov kısmında gibi. ya bizim kanuni hakkımız elimizden alınmış ses yok neden bir kelime etmiyor sendikalar targel den kaç üye geldi bilmem ama bu genelge için binlerce üye kaybettiniz bunu bilin. 15 yıllık üyenizdim ayrıldım bi daha tövbe sendika üyesi olmak. bari şimdi diyorum sendikam yok hakkımda yok hakkımızı savunsun

genelge
genelge - 6 yıl Önce

tarımdan haber bu tayinler ne zaman açılacak lütfen bir haber yapın günahımız ne perişanız lütfen

Lutfen Artik Kaldirin Moyivasyon Bozan Genelgeyi
Lutfen Artik Kaldirin Moyivasyon Bozan Genelgeyi - 6 yıl Önce

Lutfen artik kaldirin genelgeyi perisan olduk 6 aydir bekliyoruz...sayin editörüm bu kadar takipciniz israrla talep ediyor bari siz duyun sesimizi sesimiz olun manset haber yapin mutlaka etkili olacaktir...Bitsin bu iskence

targel
targel - 6 yıl Önce

Fiili olarak bitmiş targeli biraz gayretle bitirdiler.iyi de oldu.Sendika ömur boyu bunu kullanir.Saftirik mehdi yapsaydi sendikayi meşhur etmezdi.Sendika gerçekten dürüstse tayin yasagıni gündeme getirirdi.Ağzinı açmadi.bizde uysal koyunuz ya...ömur boyu sendikalardan nefret etmemize neden oldu.Kulaklarimi duyacak efendiler,nigmetin içindeler.

banner151