TAR-GEL Projesinde Flaş Gelişme

Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali Sosyal Haklara ilişkin 3. Dönem Toplu Sözleşmesi hükmü gereği, GTHB heyeti ile Genel Yetkili Sendika heyeti arasında, TAR-Gel Projesinin Yeniden Değerlendirilmesi Komisyon Toplantılarının son oturumu bugün yapıldı.

TAR-GEL Projesinde Flaş Gelişme
banner200
banner217

Genel Yetkili Sendika (Toç Bir-Sen) ve Kamu İşveren Heyeti arasında imzalanan, Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali Sosyal Haklara ilişkin 3. Dönem Toplu Sözleşmesi'nin, Tarım ve Ormancılık Hizmet Koluna İlişkin 8. Bölümü'nün, 'TAR-Gel Projesinin Yeniden Değerlendirilmesi' başlıklı 17. maddesi gereği, GTHB tarafından 25/01/2016 tarih ve 27 sayılı Bakanlık Oluru ile oluşturulan Bakanlık heyeti ile Genel Yetkili Sendika (TOÇ BİR-SEN) Heyeti arasında, heyetler arası komisyon toplantısı yapıldı.

Komisyon toplantısında konuşan Genel Yetkili Sendika Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, 2007 yılından bu güne kadar, TAR-GEL projesi çalışanlarının yaşadıkları sorunları ve sıkıntıları, toplantılarda, çalıştaylarda, Kurum İdari Kurullarında ve Toplu Sözleşme masalarında ve devletin zirvesinde kısaca her ortamda dile getirdiklerini belirtti.

ÇALIŞANLARA HAYIRLI HABER VERMEK İSTİYORUZ

Kaya, Bakan Çelik'in Başkanlığında oluşturulan Kamu İşveren Heyeti ile imzalanan 3. Dönem Toplu Sözleşmesi'nde de en önemli konunun TAR-GEL Projesi konusu olduğunu ve bu gün bu toplantıyla günlerdir sürdürülen müzakereleri sonuçlandırarak, tüm çalışanlara hayırlı haberler vermek istediklerini dile getirdi.

GTHB Heyeti'nin Başkanı Personel Genel Müdürü Nizamettin Ekinci de, TAR-GEL Projesi ile Bakanlığımıza 10.000 civarında Veteriner Hekim ve Mühendis katkısı olduğunu kaydetti.

SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

Genel Müdür Ekinci, “Ülkemizin stratejik 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için yeni bir yönetim anlayışı ile 3. Dönem Toplu Sözleşme hükümlerini de göz önüne alarak yeni adımları yetkili sendika ile birlikte atacak ve sorunları birlikte çözeceğiz" dedi.

Personel Genel Müdürü Nizamettin Ekinci, Starteji Geliştirme Başkanı Nevzat Birişik, Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Halil İbrahim Gül, Hukuk Müşaviri Dursun Kelkit, Ankara İl Müdürü Bülent Korkmaz'ın GTHB adına katıldığı toplantıya, Genel Yetkili Sendika adına ise Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Genel Başkan Vekili Sabri Kızılkaya, Genel Başkan Yardımcıları, Hüseyin Öztürk, Fatih Doğan, Şahin Değirmen, Nail Süngü ve İbrahim Ethem Gürsoy katıldı.

Toplantının sonunda yapılan açıklamada ise, "Toplantıda alınan kararlar Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in onayına sunulmuş olup, onaylanmasına müteakip yayınlanarak yürürlüğe girecektir" denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lisans Tamamlama ne zaman
Lisans Tamamlama ne zaman - 5 yıl Önce

Toç-Bir Sen kurulduğundan beri üyelerinin sorunlarını çözmeye devam ediyor. Ancak Lisans Tamamlama da bir türlü sonuç alınamıyor. Temennimiz bu konuda da sonuç için gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve bunu bekleyen üyelerin Özleminin sona erdirilmesidir. Selam ve Başarılar.

Öz evlatlar üvey evlat oldu
Öz evlatlar üvey evlat oldu - 5 yıl Önce

Toç Bir sen yöneticileri sayesinde tarım bakanlığının öz evlatları üvey evlat oldu. Dünkü targelcilerin tek özelliği mühendis olmalarıdır. Herşeyi yapmaya gücü yetenler lisans tamamlama konusunda kılını kıpırdatmıyor. İsteseler yaparlardı.

tek suçlu mehdi eker mi?
tek suçlu mehdi eker mi? - 5 yıl Önce

Tarım bakanlığı kadroları baştan aşağı dökülüyor. Nizamettin Ekinci ve gunay kaya yıllardır çok güzel paslaşmışlar halada el ele gonul gonulle poz veriyorlar. Bu kadrolaşmanın baş sorumlusu sendika ne Nizamettin Ekinci dir.

- 5 yıl Önce

Eeee arkadaşlar yıllarca ziraat Teknisyenleri köy gruplarında çalışırken onların dertleri konuşulsa kimse kulak vermezdi.Onlar at mobilyet üzerinde yaya görev yaparlardı.Mühendis hekim olunca köyde çalışmak zor geldi.Onların dertine bakanlık ve taşra yönetimi dört elle sarıldı.Köyde görev yapan öğretmen,ebe,doktorlar var onlarıda merkeze alın hastalar ,öğrenciler merkeze gelsin.Teşkilat doldu taştı,1 kişinin yapacağı işi 5-6 kişi yapıyor.Vergisini ödeyen mükellefin aşağıki dünyada iki eli yöneticilerin yakasında olacağından şüphem yok.Yüce Allah yöneticilere akıl nizam versin.

lisans tamamlama
lisans tamamlama - 5 yıl Önce

değerli sendika yöneticileri ; evet güzel bir başarıya imza attınız. ama lisans tamamlama da kik tutanağında lisans tamamlama da var. şu işide bitirin artık. üye patlaması yaşarsınız. 7 - 8 bin personel bu haberi bekliyor. biran önce çıkarın.

Mehdi Nizamettin Günay üçlüsü
Mehdi Nizamettin Günay üçlüsü - 5 yıl Önce

Ziraat ve ev ekonomisi teknisyenlerinin tek isteği var. Bir tane istek. yetkili yetkisiz tüm sendikalar bu talebe kulak tıkadı. teknikeri yok saydılar. teknikeri hor gördüler. başkan olunca geldikleri yeri çabuk unuttular.

toçbir sen
toçbir sen - 5 yıl Önce

10 000 personel artık günayın izinden gider.3.-5 kişi ile niye uğraşşın.Tar gel işinden nemalanacak.zaten targel fiili olarak bitmişti.olması gereken olacaktı.Sendika ömür boyu ben yaptım der artık.8 aydır tayinler yasak bir şey dedimi *

mübarekler
mübarekler - 5 yıl Önce

Bunlardan daha mübarek insan varmı?


banner151

banner251