Şimşek, mevsimlik ve geçici işçilerin kadro sorununa müdahil olacak

Öz Gıda-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Ali Hançeroğlu, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'e, Çaykur, orman ve şeker fabrikaları başta olmak üzere kamudaki mevsimlik ve geçici işlerin kadro sorunu ile ilgili olarak kapsamlı bir dosya verdi.

banner255
Şimşek, mevsimlik ve geçici işçilerin kadro sorununa müdahil olacak
banner200

ÖZEL HABER

Öz Gıda-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Ali Hançeroğlu ve Rize Şube Başkanı Sultan Murat Karadağ, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile görüştü. Hançeroğlu, Şimşek'e Çaykur, orman ve şeker fabrikaları başta olmak üzere kamudaki mevsimlik ve geçici işlerin kadro sorunu ile ilgili olarak kapsamlı bir dosya verdiklerini belirtti.

Şimşek ile yapılan görüşmenin çok verimli geçtiğini belirten Hançeroğlu, Şimşek'in Maliye ve Çalışma Bakanı ile görüşerek konuya müdahil olacağını belirttiğini kaydetti. Hançeroğlu, Çaykur, orman teşkilatı, şeker fabrikaları, demiryolları, karayolları başta olmak üzere kamuda 25 bin mevsimlik ve geçici işçinin hükümetten kadro müjdesi beklediğini ifade etti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2019, 22:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

İnşallah bakanım inşallah bizler insanız

şeker işcisi kadrosunu ersinle
şeker işcisi kadrosunu ersinle - 5 yıl Önce

Sayin başbakanım bizlersize güvendik sozverdiniz biximde kodromuzu verin

Kadro istiyoruz
Kadro istiyoruz - 5 yıl Önce

Sayın bakanım sizlerden de güzel haber ler duymak istiyoruz

elazıg seker fab kadro istiyoz
elazıg seker fab kadro istiyoz - 5 yıl Önce

Dört aydan sonra başka işlerde calısamıyoruz dört aydanda çocuklarımızın isteklerini yerine getiremiyoz inşallah başbakanımız bizlere de bir müjde verir her zaman akp güvendik inşallah bunu da bize rabim nasip eder amin..

Mevsimlik isciler
Mevsimlik isciler - 5 yıl Önce

Saygıdeğer bakanım kıt lerin kuruluş amacının yöredeki insanların bölge dışına cikmayarak istihdamın devamını sağlamak olduğunu biliyorum akpye rekor düzeyde oy veren bir ilin insanlarının elinden tutacak kadar comert olacaginiza inaniyor saygilar sunarim

kadro
kadro - 5 yıl Önce

Inşallah bizide unutmaz sı nız

Eregli  şeker fab emekçi
Eregli şeker fab emekçi - 5 yıl Önce

sayın başbakanım artık bıçak kemiğe dayandı ,bizlerin üniversiteye giden çocuklarımız var altı ay tok altı ay aç geziyoruz ,lütfen sesimizi duyun artık ,kına geldi seneler önce demediniz mi bir daha geçici işçi diye bir çalışma statüsü olmayacak diye,sözünüzü tutun .

kadro
kadro - 5 yıl Önce

25.seneyi çaykurda bu sene calisiyor olacağım ama 4ay çalıştığım için geri kalan 8ay her hangi biri sana iş vermiyor calistigimiz iş yerinde devamlılık bekliyoruz. devlet yetkililerimizden bu konuda duyarlı olmalarını temenni ediyoruz.


banner151

banner251