SETBİR, KalDer üyesi oldu

Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR), Türkiye'nin tek kalite derecelendirme kuruluşu olan Türkiye Kalite Derneği (KalDer)'ne üye olarak yeni bir iş birliğine daha imza attı.

banner255
SETBİR, KalDer üyesi oldu
banner200

Türkiye'de süt ve et sektörleri ile bu sektörlere bağlı olan sanayinin gelişmesi için çalışmalar yürüten Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR), ulusal ve uluslararası kuruluşlarla iş birliği yapmaya devam ediyor.

Faaliyet gösterdiği sektörlerdeki paydaşlarına büyük katkılar sunan, toplumun süt ve et tüketimi konusunda doğru bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi yönünde önemli adımlar atan SETBİR, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) üyesi oldu.

Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi” imzalandı

Türkiye'de faaliyet gösteren özel kuruluşların yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerine küresel standartlara sahip olmaları ve rekabet güçlerini arttırmaları yönünde önemli katkılar sunan Türkiye Kalite Derneği (KalDer) bünyesine katılan SETBİR, bu iş birliği çerçevesinde ilk taahhüdüne de imza attı.

25 Haziran 2015 tarihinde Ankara'da SETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Ilgaz ve KalDer Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkanı Fahir Altan arasında "Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi" imzalandı.

SETBİR ofisinde düzenlenen imza törenine, SETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Ilgaz ve KalDer Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkanı Fahir Altan'ın yanı sıra SETBİR Yönetim Kurulu üyeleri ile KalDer Ankara Şubesi Genel Sekreteri Aysun Telek ve Proje-Gelişim Yöneticisi Senem Demirdamar katıldı. SETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Ilgaz imza töreninde, Ulusal Kalite Hareketi içerisinde yer almaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

“Ulusal Kalite Hareketi” içinde yer alan SETBİR, İyi Niyet Bildirgesi'ni imzalayarak mükemmelliğin temel kavramlarını kurum içerisinde benimseme ve hayata geçirme konusundaki kararlılığını ve EFQM Mükemmellik Modeli'ni esas alarak öz değerlendirmeyi sürekli bir gelişim aracı olarak kullanma yönündeki inisiyatifini ortaya koydu.

YORUM EKLE
banner151

banner251