Özdinar’ı darp edenler nefretle kınandı

Geçtiğimiz günlerde; Su Ürünleri mühendisi olarak İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nde görev yapan Mehmet Özdinar, görevi esnasında Sarıyer Rumeli Feneri'ndeki balıkçı barınağında yaptığı denetim esnasında balıkçı teknesi sahibi tarafından darp edilmişti. Darp nedeniyle beyin kanaması geçiren ve kaldırıldığı Şişli Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde beyin ameliyatı olan Özdinar, şimdi yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

Özdinar’ı darp edenler nefretle kınandı
banner282

SU ÜRÜNLERİ MÜHENDİSİ ÖZDİNAR'I DARP EDENLER NEFRETLE KINANDI!

Konuyla ilgili İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yapan MEMUR-SEN Genel Başkan Yardımcısı ve TOÇ BİR-SEN (Tarım Orman ve Çevre Çalışanları Birliği Sendikası) Genel Başkanı Günay Kaya "Toç Bir-Sen ailesi olarak; Türkiye'mizin her karış toprağında 79 milyon aziz milletimizin her evladının, her bir canlı varlığın sağlıklı ve güvenilir bir gıdaya erişebilmesi ve bunun sürdürülebilirliği için gece gündüz, yaz-kış, yağmur-çamur, sıcak-soğuk demeden 365 gün 24 saat yoğun bir tempoda takdire şayan bir biçimde koşuşturan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personelimizden biri olan üyemiz Su Ürünleri Mühendisi Mehmet Özdinar kardeşimizi görevi başında darp edenleri nefretle ve esefle kınıyoruz" dedi.

Kaya, Toç Bir-Sen olarak Mehmet Özdinar'ın her türlü hak ve hukukunu demokratik ve hukuki yollarla arayacaklarını, gayri insani saldırıyı yapanların adalete hesap vereceklerini kaydetti.


HEPİMİZİN CİĞERİ VE YÜREĞİ YANIYOR

Kaya sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemizin 80 ilinde olduğu gibi güzel İstanbul'umuzda da İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve bağlı 39 İlçe Müdürlüklerimizde görev yapan her bir tarım çalışanımız mesleki ünvanları ne olursa olsun mevzuatın kendilerine yüklemiş olduğu sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmek adına hiçbir fedakarlıktan kaçınmamaktadırlar. Bu yoğun çalışmalar ve takdire şayan fedakarlıklarla 79 milyon Aziz Milletimizin ve her türlü canlı varlığımızın gıda güvenliği ve gıda güvencesi sağlanmaya çalışılmaktadır.

Yine böyle bir çalışmada Devletin, Bakanlığın, İl Müdürlüğü'nün kendisine verdiği sorumluluğun gereğini yapmaya çalışan Su Ürünleri Mühendisi kardeşimiz Mehmet Özdinar görevi başında gayri insani, fevkalade iğrenç, fevkalade alçak, menfur bir saldırıya uğramıştır. Yapılan saldırı sadece Mehmet kardeşimize değil, İl Müdürlüğü çalışanlarına, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personeline yapılmıştır. Bugün hepimizin ciğeri, yüreği yanmaktadır" dedi.

Kaya, Toç Bir-Sen olarak Mehmet Özdinar'ın ve ailesinin yanında olduklarını kaydederek, hukuki olarak suçlular hak ettikleri cezayı alana kadar da bu konunun takipçisi olduklarını kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İlk düğme yanlış iliklenmiş
İlk düğme yanlış iliklenmiş - 5 yıl Önce

Sayın Günay Kaya, Görev yaptığınız sür içerisinde memur sorunlarıyla yeterince ilgilenmediniz. Hükümetimizin icraatlarını sahiplenmede üzerinize yok maaşallah. Referans olduğunuz müdürlerin neredeyse tamamı cemaat ile ilintili kişiler. Şube yönetimleriniz ve temsilcileriniz hep müdürlerin ve güçlünün yanında oldular! Nizamettin Ekinci ve takımı ile yıllarca çok güzel paslaştınız. Artık inandırıcılığınız sıfır. Kendinize, sendikaya ve sizi savunmak durumunda kalan herkese zarar veriyorsunuz. 15 Temmuz'dan sonrası haliniz ortada. Benim tanıdığım Günay Kaya (bizi kandırmamışsa) başkanlıktan istifa eder ve mücadeleye sıfırdan başlar.

masal saati
masal saati - 5 yıl Önce

Allahım bizim hakkımızı savunmak kimlere kaldı. Bu sendikanın üyelerine yazıklar olsun. Bir tane insan nedir bu rezillik demezmi? bir Allahın kulu itiraz etmezmi? nedir bu sessizlik. nedir bu korku. tankın altına yatan milletin memuru biz olamayız. kusura bakmasın kimse.

Lanet olsun
Lanet olsun - 5 yıl Önce

Denetci arkadaşı darpeden kişinin pkk lilardan farkı yok ve onlar gibi yargilanmali pkk görevini yapmaya çalışın asker polise saldırıyor. Bu şerefsiz de görevini yapmaya çalışan devlet memuruna saldırmış.

Puanlar
Puanlar - 5 yıl Önce

Sendika olarak çalışılan yerlerdeki puanlara bir el atın Bakanlık merkezde çalışanla şemdinlide -İdil de çalışan bir olmasın,
Sendika olarak Karayollarında çalışan tüm teknik personele araç kullandığı için (normal binek araçlara) 100 TL aylık ödeme yapılıyor .Tüm bakanlıkta şöför olarak artık herkes yapıyor bu katkının biran önce sözleşmelere konulması için çalışmalara başlanılmalıdır.

kime hızmet ediyorsun
kime hızmet ediyorsun - 5 yıl Önce

günay kaya istifa etmelidir. günay kaya istifa etmiyorsa diğer yöneticilerin hepsi istifa etmelidir. konuşurken mangalda kül bırakmazsınız ama iş koltuğu bırakmaya gelince hepiniz fıss. bu işler öyle kafayı kuma gömmekle olmaz. sayın tarım bakanımız olaya el atsın istiyoruz. rezil olduk cümle aleme

Yönetim Kadrolarında Devrim Be
Yönetim Kadrolarında Devrim Be - 5 yıl Önce

Mehmet bey arkadaşımıza geçmiş olsun. Devlet magandalara, çetelere, çakallara yaşama hakkı tanımasın. Sayın bakan yardımcımıza Mehmet Beye olan ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah her zaman personelinin yanında olur. Günay Kaya için söyleyeceğim hiçbir söz yoktur!!

banner151