Nerede kaldı bu hayvanlar?

Et ve Süt Kurumu, Bakanların talimatına rağmen ölen hayvanlardan dolayı üreticinin mağduriyetini altı aydır gideremedi. On binlerce ton et ithalatı ve yüz binlerce baş canlı hayvan ithalatının sözleşmesini yapan Et ve Süt Kurumu'nun mağdur olan üreticinin bin 250 hayvanını altı aydır teslim etmemesi dikkat çekiyor.

Nerede kaldı bu hayvanlar?
banner200

Et ve Süt Kurumu, üreticinin mağduriyeti hat safhaya çıkmasına rağmen ölen hayvanların yerine verilecek canlı hayvanlarla ilgili olarak bir açıklama yapmıyor. Eski Bakan Faruk Çelik döneminde Romanya'dan yapılan besilik ithalatında bin 250 hayvan üreticinin işletmesinde telef olmuştu. Dönemin Bakanı tarafından ölen hayvanların yerine canlı hayvan verilerek üreticinin mağduriyetinin giderileceği açıklanmasına rağmen Et ve Süt Kurumu 6 aydır bu konuda bir adım atmadı.


Bakan gitti ölen hayvanlar unutuldu! Haberi için tıklayın


Üreticinin yaşadığı mağduriyet Ahmet Eşref Fakıbaba'ya da intikal ettirilmesine rağmen sorun hala çözülmedi. Geçen 6 aylık sürede bin 250 hayvandan sadece 140 hayvan getirilebildi. Sayı tamamlanamadığı için bu hayvanlarda 5 aydır kiralanan bir çiftlikte tutuluyor. Gelinen noktada Et ve Süt Kurumu'nun mağdur olan üreticilere konuyla ilgili bir açıklama yapmaması dikkat çekiyor.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Gelmeyecek mi bu hayvanlar

banner151

banner251