Mehmet Taşan görevine başladı

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM)'e Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanan Mehmet Taşan, bugün resmen görevine başladı.

Mehmet Taşan görevine başladı
banner200

TİGEM'de, TMO Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığına atanan Genel Müdür Vekili Ayhan Karayama ile Genel Müdür Yardımcıları tarafından karşılan Taşan, TİGEM'e atanmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanlarının katılımıyla bir toplantı gerçekleştiren Taşan, çalışacağı ekiple tek tek tanıştı.

Ülke tarımının temel direklerinden biri olan TİGEM'e Genel Müdür olarak atanmanın kendisine yüklediği sorumluluğun farkında olduğunu ifade eden Taşan, eğitimci olarak başladığı ve uzun yıllar devam eden yöneticilik kariyerinin ardından bu göreve kendisinin layık görülmesi dolayısıyla başta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik olmak üzere tüm idarecilerin kendisine duyduğu güvene layık olmak için elinden gelen gayreti göstereceğini söyledi.

TAKIM ÇALIŞMASINA ÖNEM VERİRİM

Bakanlığın taşra ve ilçe teşkilatlarında uzun yıllar çalıştıktan sonra 8 yıl TEDGEM Genel Müdürlüğü yaptığını ve şimdi de TİGEM'de çalışma imkanı doğduğunu söyleyen Taşan, şunları kaydetti: “TİGEM ülkemizin en köklü kuruluşlarından biri. Burada çok birikimli, tecrübeli arkadaşlarımız var. Her kurum kendine has özelliklere sahiptir. Ben takım çalışmasına çok önem veren bir arkadaşınızım. Ben de sizin enerjinize enerji, ahenginize ahenk katmak amacındayım. Bizlere geçmişi hep hayırla yad etmek öğretildi. Sayın Karayama ve Sayın Bilden gibi geçmişteki tüm idareciler, kendilerine verilen imkanlar doğrultusunda bu kuruma önemli hizmetlerde bulunmuşlar. Çevresinde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen bu zor günleri güçlü bir şekilde atlatmaya çalışan ülkemizde herkes bireysel olarak sorumluluk hissetmeli. Hep birlikte, bu kurumun daha da ileriye taşınması için ne yapmak gerekiyorsa el birliği ile başaracağımıza inanıyorum"

LOKOMOTİF GÖREVİ ÜSTLENMEYE ÇALIŞACAĞIM

Atandığı göreve layık olabilmenin önemine işaret eden Taşan, “Atandığımız göreve layık olabilmek bizler için çok önemli. Bizlere verilen her görev, ömrümüzde birer küçük ömürdür. Süresini bilemeyiz ama bu ömrü nasıl tamamladığımız, sonunda hayırla, sevgi ve saygı ile anılabilmek önemli. O yüzden zaman, hepimiz için en kıymetli nimet. Ben de TİGEM'de geçireceğim süre boyunca vereceğimiz hizmetlerde lokomotif görevi üstlenmeye çalışacağım" şeklinde konuştu.

BERABER ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Taşan'ın ardından söz alan Ayhan Karayama, kendisini daima TİGEM'in bir parçası olarak hissedeceğini söyledikten sonra, “TİGEM'e 4,5 yıl önce atandığımda zaten kurulu bir düzen ve verimli bir çalışma anlayışı vardı. Ben de elimden geldiğince verimli olmaya, güzel işler yapmaya gayret gösterdim. Genel Müdür Yardımcılığım ve Genel Müdür Vekilliğim süresince beraber çalıştığım tüm mesai arkadaşlarıma kapım her zaman açıktır. Benim bir hakkım varsa hepsine helal olsun, kendileri de bana haklarını helal etsinler. TMO zaten TİGEM ile çok yakın çalışan bir kurum, o yüzden beraber çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Daha sonra yeni görevler için dile getirilen karşılıklı başarı dileklerinin ardından Taşan, TMO Genel Müdürü Ayhan Karayama'yı yeni görev yeri olan TMO'ya uğurladı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 12:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 6 yıl Önce

inşallah halisin açtığı yaraları kapatır

DOĞU GÜNEY DOĞU ESİNTİSİ
DOĞU GÜNEY DOĞU ESİNTİSİ - 6 yıl Önce

YÖNETİM KADROSUA BAKILINCA DOĞU VE GÜNEY DOĞU ESİNTİSİNİ GÖRMEK MÜMKÜN. ANKARADAN SONRASI NEREDEYSE YOK SAYILMIŞ. BÖLGECİLİK VE HALİS BİİDENİN SÖZÜNDEN ÇIKMAYANLAR, LAF TAŞIYANLAR DAMGASINI VURMUŞ. BUGÜN MENFAATLERİ BİTİNCE DÜNKÜNE SIRTINI DÖNENLER YARIN MENFAATLERİ BİTİNCE BUGÜNKÜNE SIRTINI DÖNECEKLERDİR, HDP- MHP KADROSU BU KADAR OLUYOR.

TİGEM'in geleceği
TİGEM'in geleceği - 6 yıl Önce

Hayırlı olsun.inşallah iyi bir ekip kurulabilir. İnsanları birbirine kırdıran mevcut kadro ile Tigem hiç bir yere gidemez. Yeni genel müdür çok temiz bir geçmişi olan, liyakatli bir kişiliğe sahip.Eski kadro yeni ekipte Nasıl yer alabilirim telaşında. Eski genel müdüre uyguladıkları teknikler ne kadar uğraşsalar da tutmaz. tecrübeli bir genel müdür var karşılarında.Bu kadar yıpranmış isimlerin faydadan çok zarar getireceği ortada. Bazı istisnalar hariç tutulabilir.TİGEM'in yeni kadrosu içeriden, temiz bir geçmişe sahip, güvenilir insanlardan oluşmalı. Dışarıdan gelenlerden çok çekti bu kurum. Kendilerini bu kuruma ait hissetmediler. Amaç makam sahibi olup,geleceklerini garanti altına almaktı. Bize TİGEM'in geleceğini düşünenler lazım.

YENİ GENEL MÜDÜR YARAMAZ !
YENİ GENEL MÜDÜR YARAMAZ ! - 6 yıl Önce

TEDGEM' de iken genel müdürümüz olan Mehmet Taşan'dan hiç bir şey olmaz TİGEM'deki arkadaşlar. İşe gelir gider, vekilleri kabul eder, hooopp oldu da bitti mesai sona erdi... En ufak bir iz bırakmaz, not alın zamanla göreceksiniz.

Geleceğinize sahip çıkın
Geleceğinize sahip çıkın - 6 yıl Önce

MEVCUT DAİRE BAŞKANLARINDAN MEMNUN OLMAMAK ANLAŞILIR AMA TİGEM DE ÖZLELLİKLE İŞLETMELERDE ÇALIŞAN YA DA ÇALIŞMIŞ KİŞLERİN DAİRE BAŞKANLARINI SIRF İKİ İSİM ÜZERİNDEN DEĞERLENDİREREK DIŞARDAN OLMASINI. İSTENMESİ ANLAŞILAMAZ. İŞLETMELERİN CEFASINİ ÇEKMEYEN KİŞİLER, GELDİLER GÖRÜLDÜLER. TARIM DIŞI GELEN BİR GENEL MÜDÜR' DİYARBAKIRDAM GELEN BİR DAİRE BAŞKANI,3 TANE PERSONEL DAİRE BAŞKANI, PERSONELDE GELDİĞİ YERDE MEMUR OLUP, TİGEMDE ŞUBE MÜDÜRÜ OLANLARDAN MEMNUNSANIZ SİZLERE DİYECEK LAFIMIZ YOK. İŞLETME GÖRMEMİŞ İNSANLARIN ANCAK BÖYLE TALEPLERİ OLABİLİR. İÇERDEN OLMASI İLERİDE SİZLERİN DE EMEĞİNİZE SAHİP ÇIKILMASIDIR. CEYLANPINARDAN ALTINOVAYA VB. YERLERE TAYİN EDİLENLERE SORUN ONLARI ANLAMIŞLAR MI. GELECEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN.

personel
personel - 6 yıl Önce

genel müdürüm hayırlı olsun şimdi çevrenizde daire başkanı adayları dolanır milletvekili kanalıyla adam sokarlar sizi sürekli rahatsız ederler lütfen gerçekten çok iyi seçin adaylarınızı. bence dışardan atayın tigem içinden az adamı daire başkanı yapın sizden ricamız aydın çağarı lütfen personel dairesine atamayın personel çok çekti ondan lütfen başka yere atayın atarsanız da hakkaniyetli ve vicdanı olmayan bir kişidir o sizden ricamızdır zaten kendiside mhp kökenli dir.diğer daire başkanlarınıda inşallah görmeyeceğiz özellikle ertuğrul anbar alınsın istiyoruz önce bir amir kendini personeline sevdirsin kini nefreti bıraksın uyum içinde çalışma odaklı başkanları görmek istiyoruz vesselam.rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah

Mesude Linci Tigem Memnun
Mesude Linci Tigem Memnun - 6 yıl Önce

Mesude Linci adıyla yazan arkadaşım; Tigem personeli Mehmet Taşan'ı kendisi tanır ve karar verir. Biz öyle bir genel müdür gördük ki Mehmet Taşan Bey bize ilaç gibi geldi. Yüzündeki samimiyet ve Babacan tavrı bile yeter. Giden yeteri kadar iz bıraktı. Siz sıkıntı yapmayınız, biz gayet memnunuz.

Yerindr atamalar
Yerindr atamalar - 6 yıl Önce

Ayhan bey ve Mehmet bey duzgun calisan insanlar.Su ana kadar bakanlikta yapilan tum atamalar Parelelci.Mhp .Chp li.Hdp li olamayanlari kapsamistir.Ozellikle F yapilanmanin adami olup halen ana bakanlik binasinda bulunan kendini milli goruscu gosteren .gen mud yardimcisi. Daire baskanlari bulunmakta oldugu gibi disaridanda atanmak isteyen daire baskani genel mudur.genel mudur yardimcisi oldugu soylenmekte.!!!!!!!!


banner251