" />

Makarna sektörünün gözü okul kantinlerinde

Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği Başkanı Külahçıoğlu, "Sağlık Bakanlığı'nın okullarda kantinlerdeki gıda tüketimiyle ilgili bir çalışması var. Umarım böylece makarna okul kantinlerinde de satılabilir" dedi.

banner255
Makarna sektörünün gözü okul kantinlerinde
banner200

Akşam gazetesinden Miray Çimen'in haberine göre, makarna sektörünün gözü, okul kantinlerinde. Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği (TMSD) Başkanı Abdülkadir Külahçıoğlu, Sağlık Bakanlığı'nın okul kantinlerindeki gıda tüketimiyle ilgili bir çalışma yaptığını söyledi. Sektör olarak makarnanın da okul kantinlerinde satılması için talepleri olduğunu belirten Külahçıoğlu, "Umarım önümüzdeki dönemde yönetmelik çıktığında makarna okul kantinlerinde de satılabilir hale gelecek" diye konuştu.

SAĞLIKLIDIR, KİLO ALDIRMAZ!

Bir grup gazeteciyle bir araya gelen Külahçıoğlu, Türkiye makarna sektörünün dünyada üretim açısından 3. sırada, ihracatta ise 2. sırada yer aldığını söyledi. Külahçıoğlu, "Kişi başı tüketim 7 kilo. Hedefimiz 10 kiloya çıkarmak" dedi. Makarnanın 'durum buğdayı'ndan üretildiğini ifade eden Külahçıoğlu, "Makarnanın hammaddesi irmiktir. Kana yavaş karıştığı için acıkmayı geciktirir, tok tutar ve metabolizmayı hızlandırır. Çok sağlıklı bir besindir. Kilo aldırmaz" dedi.

YORUM EKLE
banner151

banner251