Lisans Tamamlama Çalışmaları YÖK Nezdinde Devam Ediyor

Toç Bir-Sen'in, 3. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde imza altına aldırdığı hükümler arasında yer alan 'Lisans Tamamlama'da, YÖK nezdinde çalışmalar devam ediyor.

Lisans Tamamlama Çalışmaları YÖK Nezdinde Devam Ediyor
banner200

Kamu Görevlileri Sendikaları Üçüncü Dönem Toplu Sözleşmesi'nin, Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu Bölümü'nün 10. Maddesi'nde yer alan “Tekniker unvanlı kadrolarda bulunan personelin lisans tamamlayabilmeleri hususunda YÖK ile çalışma yapılması" hükmü gereğince Lisans Tamamlama ile ilgili yapılacak olan çalışmalara başlanılması için Yetkili Sendika Toç Bir-Sen tarafından YÖK'e yazı gönderildi.

Konuya ilişkin bir açıklamada bulunan Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya “Toç Bir-Sen'imizin yıllardan beri ısrarla talep ettiği ve kararlı bir biçimde takibini sürdürdüğü tekniker unvanlı personelin Lisans Tamamlama hakkını alabilmesi ve bu konuda YÖK nezdinde engellerin kaldırılması adına verdiğimiz mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyoruz" dedi.

LİSANS TAMAMLAMA HAKKINI ALANA KADAR MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ

Sorunun nihai çözüme kavuşturulması için Toç Bir-Sen olarak üstlerine düşeni yaptıklarını dile getiren Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “III. Dönem Toplu Sözleşmesi ile birlikte kamu çalışanlarımızın ve emeklilerimizin mali, sosyal ve özlük hakları açısından son 14 yılın en iyi Toplu Sözleşmesi'ne imza attık. Bu tarihi imzayla beraber tarım-ormancılık hizmet kolu çalışanlarımız adına da birçok kazanım elde ettik.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde görev yapan tekniker unvanlı kardeşlerimizin yıllardır bekledikleri eğitim hakkı olan Lisans Tamamlamanın önündeki engellerin kaldırılması adına Toç Bir-Sen olarak 2008 yılında açtığımız kilitli kapının bu Toplu Sözleşme ile aralanması binlerce tekniker meslektaşımızın bu konudaki yıllardır umutlu beklentileri adına fevkalade önemlidir.

Sağlam, kararlı ve onurlu duruşumuzla bağıtlanan bu Toplu Sözleşmeyle; 'Tekniker unvanlı kadrolarda bulunan personelin lisans tamamlayabilmeleri hususunda YÖK ve Yetkili Sendikaca ortak çalışma başlatılması' kararı aldırdık. Bu kararla birlikte bu sorun çözülüp lisans tamamlama hakkını alana kadar da mücadelemize yılmadan devam edeceğiz."

LİSANS TAMAMLAMADA DA TOÇ BİR-SEN'İN İMZASI OLACAK

Kaya, devamda ise şunları kaydetti: “Lisans tamamlamadaki sorunun çözümü ve engellerin kaldırılması adına süreci bu noktaya kadar tek başına Toç Bir-Sen taşımıştır. Bu Toplu Sözleşme hükmü gereğince de diğer kazanımlarımızda olduğu gibi inşallah lisans tamamlamada da yetkili sendika Toç Bir-Sen'in imzası olacaktır. Bunun için de bugüne kadar yürüttüğümüz sistemli, disiplinli ve profesyonel çalışmalarımızı bir an bile aksatmadan sürdürüyor; her bir tekniker meslektaşımız, onların eş ve çocukları adına bu hakkın alınmasını fevkalade önemli buluyoruz. Bu anlamda YÖK nezdinde sıkıntıların giderilmesi için gece gündüz demeden ter akıtmaya ve YÖK'teki engellerin kaldırılıp bu hakkı alana kadar kararlı mücadelemize devam edeceğimizin üyelerimiz ve tüm çalışanlarımız tarafından bilinmesini isteriz"

Toç Bir-Sen tarafından Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na (YÖK) gönderilen yazı devamda...

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
yeter artık
yeter artık - 6 yıl Önce

bu viraj ne virajmış kardeşim haydi artık nedir bu süründürme politikası ya biran önce olacaksa olsun olmayacaksa da olmuyor kardeşim bitti densin de herkes rahatlasın yeter artık !

komik adam
komik adam - 6 yıl Önce

KENDİNİ FASULYEDEN NİMET ZANNEDEN ZAT SEN KİMSİN DÜN MEHTİCİ BU GÜN FARUKÇU BOŞ KONUŞUYOR.

SADECE KAMUDA ÇALIŞAN
SADECE KAMUDA ÇALIŞAN - 6 yıl Önce

Tarım önlisans mezunu olacak, kamuda çalışmadığın için lisans tamamlama hakkı verilmiyecekmi ???????

- 6 yıl Önce

Lisans tamamlamanın olacağına olsa bile ünvan verileceğine ToÇ bir sen üyeleri bile inanmıyor. Targel sendikası bunlar.

Eğitim şart
Eğitim şart - 6 yıl Önce

Yav he he. Memurun Hakkı'nı çok iyi savunuyorsunuz

- 6 yıl Önce

Günay bey yıllardır değişmeyen duruşunuzla kişiliğinizle bunu çözeceğiniz inancımız tamdır.Ancak ünvan olmazsa hiç bir anlamı da yoktur.Yolunuzda başarılar dileriz.

Samimiyet ve gayret
Samimiyet ve gayret - 6 yıl Önce

Ev Ekonomisti, Ziraat Teknisyeni sözlerinin sizin için gerçekten bir önemi varsa bu işi bir haftada çözersiniz Sayın Günay KAYA. Üyesi olduğum sendikama inanmak, güvenmek istiyorum!!

empati yapmak
empati yapmak - 6 yıl Önce

Sayın Günay Başkan çalışmalarınızı takdir ediyoruz. Ancak öbür sendikalar (Sağlık v.s) sonuç alıyorlar da biz 2007 den beri neden sonuç alamıyoruz. Lütfen kendinizi Ziraat Teknikerleri ve Veteriner Sağlık Teknikerlerinin yerine koyarak çalışmalarınızı devam ettiriniz. Selam ve Başarılar.


banner151

banner251